Trabzon'da, '4. Art Trabzon Uluslararası Sanat Buluşması' etkinliği sona erdi. Düzenlenen etkiliğin son gününde Ortahisar ilçesindeki Kızlar Manastırı'nda 11 ülkeden 50 ressamın eserlerinin yer aldığı sergi törenle açıldı.

FcyF9AlXgAccM_o (1)

'4. Art Trabzon Uluslararası Sanat Buluşması'  etkinliğinin Trabzon için ayrı bir değer oluşturduğunu söyleyen Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, "Trabzon, metrekareye düşen sanatçı sayısı bakımından önde gelen illerden birisidir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, binlerce sanatçıyı bağrından çıkarmıştır. Bu potansiyel ve birikim sayesinde ilimizde bu tür etkinlikler sürekli icra ediliyor. Çünkü bu topraklar, bu hoşgörü ikliminin yüzyıllardır vermiş olduğu mesajlarla birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Binlerce yıldır çok sayıda sanatçıyı, sanat severi yetiştirmiş bu topraklar. Ülkemizin çıkmış olduğu bu medeniyet yolculuğunu inşallah daha da ileriye taşıyacağız." dedi.

Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat! Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat!

FcyF9AoWIAA4NZ1

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ise,"Sadece resimle değil, karikatürle, şiirle ve sanatın diğer dallarıyla da ön plana çıkmamız lazım. Şunu keyifle söyleyebilirim ki Trabzon, nüfusu itibarıyla en fazla sanatçının bulunduğu il. Karikatür, resim ve diğer dallarda da Trabzon'un olduğunu ifade etmem lazım. Bu güzel şehrin bir parçası ve onu temsil ediyor olmaktan büyük bir haz duyuyorum."ifadelerini kullandı.

FcyGFutWIAAEhoC

Vali Ustaoğlu ve protokol üyeleri, Azerbaycan, Almanya, Kosova, İran, Ukrayna ve Mısır'ın da aralarında bulunduğu 11 ülkeden 50 ressamın eserlerinin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.