Trabzon’da Ortahisar Belediye Meclisi’nin Haziran ayı ilk meclis toplantısı yapıldı.

Trabzon’da kaya düşmesi yaşanan o bölgede önlem alındı Trabzon’da kaya düşmesi yaşanan o bölgede önlem alındı

Ortahisar Belediye Meclisinin Haziran ayı ilk oturumu Başkan Ahmet Metin Genç başkanlığında yapıldı. Başkan Genç çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Biz çiftçileri  desteklemek için değerli muhtarlarımızla değerli çiftçilere fişe dağıtımı yaptık. 14 bin fideyi dağıttık. Bu konudaki çalışmayı devam ettirmek istiyorum. Trabzon’da seracılığın yüzde 40 Ortahisar’da. Bu yüzde 40’ın yüzde 40 da Akyazı’da. Aktoprak Mahallesi’nde kıvırcık marul üretimi yapılıyor. Onlara her anlamda destek olduk, olmaya da devam ediyoruz. Dağıttığımızın 1.5 katı daha talep geldi. Bakanlık karşılayacak.” Diyerek üretime burgu yaptı. 

TÜNEL AKVARYUM’U ZİYARET EDEN ÇEBİ, TEK KELİME İLE MUHTEŞEM DEDİ

Tünel Akvaryum’un açılışını da anlatan Genç, “çok cazip bir projeyi hizmete sunduk. Projenin fikri katkısı açısından hem  Ufuk Hoş Bey’e hem de Mustafa Yaylalı Bey’e teşekkür ettim. Projeyi hayata geçirmek için Etüd Proje Başkanlığında Erdoğan Bey takibini yaptı. Projeyi ilk Meclis’te karar altına almıştık. O dönem ki Meclis Üyelerimize ve şimdi ki Meclis üyelerimize teşekkür ederim. İçişleri bakanımız özel bir destek verdi. Onun müthiş desteği ile bu aşamaları geçtik.

TÜNEL AKVARYUM’UN İLK 3 GÜNÜ NEDEN ÜCRETSİZ YAPILMADI

Şehrimize yeni bir turizm destinasyonu kazandırdık. Malavi balıkları da tünele renk kattı. Yüzde 75’i Orbelden yüzde 25 Okyanus Akvaryum’dan. Bu Trabzon’un ayrı bir destinasyonu oldu. 78 milyon liraya mal oldu. Biz 44 milyon ödedik. Yapımcı firmanın yüzde 25’i ödedi. Ödeyeceğimiz bir 14-15 milyon daha var.” İfadelerini kullandı. 19 Mayıs ile Haziran arasında 7 bin 500 ilken 21 bin 28 ziyaretçi geldi. GüEl bir iş yapmışı.” Dedi. 
Ardından Meclis üyelerine söz verdi.