Trabzon Tünel Akvaryum giriş ücretleri konusu Büyükşehir Belediye Meclisinde konuşuldu. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Aslan Güner, son zamanlarda gündem olan giriş ücretlerin düşük fiyatlara çekilmesiyle ilgili herhangi bir adım atılıp atılmayacağını sordu.

Trabzon Havalimanında çarpıcı rakam! İşte gelen yolcu sayısı Trabzon Havalimanında çarpıcı rakam! İşte gelen yolcu sayısı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, “Gönül ister ki daha uygun fiyatlar olsun. Bu manada şuan ki koşullar itibariyle bunu değerlendirmemiz lazım.

Şunu sizin aracılığınızla belirtmek istiyorum. Kesinlikle bir kar amacı gütmeden, ama belediyemize de ilave yük getirmeden, tabiri caizse analiz yaparak bu fiyat politikasını belirledik. Buna rağmen şu yönlü bir değerlendirme yapacağız. Ulusal bayramlar, milli bayramlarda ayrı politika. Şehit ailelerimiz ve engelli kardeşlerimize ücretsiz. Bu konuda ayrı bir değerlendirme yapmayacak Ortahisar Belediyesi. Hakikaten ince eleyip sık dokuyarak karar verdik.” dedi. Eskişehir’de bulunan akvaryumun fiyatı daha düşük iddiasına ise Genç, “Eskişehir’de müstakil Hayvanat Bahçesinde ayrı giriş ücreti verirsiniz. Orada bir kısım deniz canlılarının teşhir edildiği alandır. Akvaryum çalışması değildir. Yine söylüyorum en ucuz akvaryum bizim projemizdir.” diye belirtti.