TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın 53. ödül töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Yarışma finalinde coğrafya alanında Trabzonlu öğrenciler Türkiye şampiyonu oldu. Trabzon Milli Eğitim Müdürü Burak Fetteahoğlu, bunu “Şampiyon Şehrin, Şampiyon Çocukları ile TÜBİTAK yarışması finalinde coğrafya alanında Türkiye birincisiyiz” şeklinde duyurdu.

Trabzon’da sosyal medya üzerinden fuhuş yapmaya kalkışanlar yakalandı Trabzon’da sosyal medya üzerinden fuhuş yapmaya kalkışanlar yakalandı

Lise öğrencilerini temel, sosyal alanlarda ve uygulamalı bilim alanında araştırmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla 53'üncüsü düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın ödül töreni, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi. 

İl Müdürü Fettahoğlu, “Şampiyon Şehrin, Şampiyon Çocukları ile TÜBİTAK yarışması finalinde coğrafya alanında Türkiye birincisiyiz. Mutluyuz, gururluyuz. Bu onuru bizlere yaşatan tüm meslektaşlarıma, öğrencilerimize ve onların kıymetli velilerine teşekkür ediyorum.” dedi.