Trabzon Araklı Taşönü Katı Atık Bertaraf ve entegre tesisi Ortahisar Belediye meclisinde gündeme gelmesiyle Başkan Ahmet Metin Genç, kötü kokunun giderilmesi için depolama alanı yapılacağını kaydetti.

TMO, fındık alım şartlarını açıkladı! TMO, fındık alım şartlarını açıkladı!


HALKIN GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR


Gündeme getirilen konuların bir süre gündemden düşse de halkın gündeminde düşmediğini dile getiren İYİ Partili Meclis Üyesi Bekar, “Meclis üyeleri olarak yanlış, noksan hususları çözüm odaklı buraya taşıyoruz. Siyasi mülahazalardan uzak çözüm odaklı konuşmaya özen gösteriyoruz. Sayın başkan ya da söz verdiği başkan yardımcıları ve daire amirleri de konuyla ilgili açıklamada bulunuyor, konu kapanıyor gündemden düşüyor. Ama gerçek böyle değil. Halkın gündeminden düşmüyor düşemiyor.


BAL DÖK YALA CİNSİNDEN METHİYELER DİZİLDİ FAKAT…


Taşönü’ne katı atık entegre tesisi kurulmuştu. Defalarca gündeme geldi. Bu kuruluşun genel müdürü bize bilgiler vermişti. Bizi o tesise davet edeceğini, şahane tesis yaptıklarını söylemişti. Halk tabirinde bal dök yala cinsinden methiyeler düzdü. 


AMACIMIZ ŞEHRİN RÖNTGENİNİ ÇEKMEK


Vatandaşın rahatsızlığını dile getirmiştim. Araziye dökülen çöpleri, martıların yaydığı çöpleri… Arkadaşlar parfüm olacak demişti. Parfüm imalat yapılırken içerisine dökülecek kötü kokuyu yok edeceğini sanmıştım. Vatandaşın çok ciddi şikâyeti var. Amacımız bağcıyı dövmek değil. Üzüm yemek de değil. Amacımız şehrin röntgenini çekmek ve göstermek.” ifadelerini kullandı.


GENÇ, “NİHAYETE ERECEK”


Ortahisar Belediye meclisinde verilen bilgilerde Çin’den gelen parfümlerin kullanıldığı ancak sıfıra inmediği belirtilirken Başkan Genç, katı atık alanında yapılacak kamulaştırmayla sorunun çözüleceğine işaret ederek “Kamulaştırmayla ilgili kokuyu önleyecek depolama alanının kamulaştırılan alanda yapılması, ödeneğini de Trabrikab toplantısında ayarlamıştık. Depolama alanıyla nihayete erecek.” dedi.