Trabzon’da tarihi maç için geri sayıma geçilirken Dünya’nın her tarafından şehre akın akın taraftar gelmeye devam ediyor.

61medya haber servisi - Trabzonspor- Fraport TAV Antalyaspor maçı için biletler satışa çıktığı ilk dakikalarda tükenirken şimdide şehirde kalacak yer sorunu ortaya çıktı. Oteller de doluluk oranı hafta sonu için yüzde yüzlere ulaşırken şehir dışından gelecek birçok taraftar için yer sorunu ortaya çıktı.

Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat! Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat!

Konuyla ilgili sorunu gündeme getirerek 61medya.com’dan destek isteyen bir taraftar duygularını şöyle dile getirdi:

“İzmir’den geliyorum. Son otobüs bileti buldum. Kombinem var bu konuda sorunum yok. Ancak tek sorunumuz konaklamak için Trabzon’da boş yer yok. Trabzonspor camiası bu tür durumlara kayıtsız kalacak bir karakter değildir. Kulüp ya da yerel yönetim bize bu konuda destek olabilir mi? Sadece uyumak için spor salonlarına bile razıyız. Bu Trabzon halkının ve şehrin de sınavı. Trabzonlu değiliz, yanlarına gidecek de kimsemiz yok.”

Trabzon’da yarın akşam oynanacak olan tarihi Antalya maçı öncesi durum bu! Taraftarlar ve yetkililer bu sese ne yönde cevap verecek? Kimlere ulaşabilirler, kimler destek olabilir? Görünen o ki Trabzon er yönüyle tarihi bir sınavdan de geçecek.