Trabzon'un Akçaabat ilçesi Söğütlü Mahallesi sakinleri sahilden araç yolu geçirileceğini iddia etti.

Trabzon'da egzoza geçit yok! Trafikten tek tek men edildiler Trabzon'da egzoza geçit yok! Trafikten tek tek men edildiler

Fatoş YETİMHELLAÇ - Akçaabat’ın Söğütlü Mahallesinde bulunan kumsalda yapılacak olan yürüyüş ve bisiklet yoluna ilave olarak araç yolu yapılacak iddiası Söğütlü mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Yaklaşık on metre genişlikte olan yol çalışmasının belli bir noktaya kadar araç yolu içerdiğini söyleyen mahalle sakinleri Söğütlü sahiline kıymayın diyerek araç yolunun ne olursa olsun karşısında duracaklarını kaydetti.

Söğütlü sahiline kıymayın! (4)

ARAÇ YOLUNA KARŞIYIZ

Zeki Hayırlıoğlu, yolun birkaç kişinin menfaati için yapılacağını ileri sürerek, “Bu yolu sayın Başkan mahvetti bıraktı, gitti. Bir ayda yapacağız dedi beş ay oldu. Burada biz araç yolu yapılmasına karşıyız. Yaya ve bisiklet yoluna kesinlikle karşı değiliz. Burada araba yolu yok diyor ama yalan konuşuyorlar. Burada 10 metrelik araba yolu var. İki tane zengine peşkeş çekmek için bu yolu yapmasınlar. Biz buna karşıyız” dedi.

Söğütlü sahiline kıymayın! (1)

TRABZON’UN TEK TÜK KALMIŞ SAHİLLERİNDEN BİRİNİ PARÇALADILAR

Bir ay önce ortaya çıkan hafriyatın kaldırılacağı sözünün verildiğini ancak yerine getirilmediğini söyleyen Mehmet Diktaş, yürüyüş yoluna kimsenin karşı olmadığını, ancak araç yolunun yapılmasına karşı olduklarını söyleyerek, “Burayı Beşirli’ye birleştireceğiz diyorlar. Bu taraftan öteye araba yolu var. Beşirli tarafına doğru yok. Beşirli’den buraya kadar bisiklet ve yürüyüş yolu var. Ama buradan sonra araç yolu var. Nihat Usta’dan dönme işini ortadan kaldırmak için buradan yolu üniversite kavşağına vermek için buraya araç yolu eklediler. Belediyenin kendi sitesinde burada yürüyüş ve yaya yolu olduğu söyleniyor. Kesinlikle araba yolu var demeyip burayı bir oldu bittiyle yapıp kazmayı vurdular. Burayı böyle bıraktılar. Trabzon’un tek tük kalmış sahillerinden birini parçaladılar. Vatandaşlar burada ailece gelip otururdu. Şimdi kimse gelmiyor. Pislik içinde burası. Yaptıklarını da kaldırmadılar. Araba yolu olacağını gidip kendilerine sorduklarında belediye yetkilileri söylüyor. Ama resmi açıklama yapmıyor. Buraya yapılacak yolu denizin gelip alacağını söyledik. O işe bakarız, duvar yaparız dediler” sözlerini kaydetti.

Söğütlü sahiline kıymayın! (2)

DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE KUMSALDAN ARAÇ YOLU GEÇMEZ

Ercan Kaba ise “Karayolları’nın hastanenin karşısında yapmış olduğu hatayı buradan yol açıp kapatmak istiyorlar ama bu hata düzelmez. Hastanenin oradan yolu bağlamayı düşünüyorlar. Artık bundan sonrası nedir diye bilmiyoruz. Bu pisliği burada bırakıp çekip gittiler. Bunu biz buradan kazma kürekle mi taşıyacağız? Kış mevsimi dururken yazın gelip çalışıyorlar burada. Dünyanın hiçbir yerinde kumsal kazılıp da yol geçirilmez. Ama bizim burada kumsalı delip içinden araç yolu geçirecekler. Buraları böyle yaparsak niye turist gelsin buraya” dedi.