Trabzon’un Akçaabat Söğütlü sahilinde kumsal yarılarak yapılan proje çalışmasıyla ilgili yeni gelişme yaşandı.

Projede kumsalın ortadan yarılarak yol geçtiğini belirten Güner, vatandaşların rahatsızlığını mecliste dillendirdi.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "13 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "13 Ağustos 2022"

WhatsApp Image 2022-07-18 at 17.38.26
ÇALIŞMA YAPILDI ÖYLECE BEKLETİLİYOR


İYİ Parti Grup Başkan Vekili Aslan Güner, “Söğütlü’de Akçaabat’tan Beşirli’ye yapılan bir şey var. Yürüyüş yolu, bisiklet yolu.. Bu konuyla ilgili Söğütlü’de çalışma başlatıldı. Yazın en güzel günlerinde plajın en verimli kullanılacağı aylarda ve kumsal oluşmuş en derin yerde bu çalışma yapıldı. Öylece bekletiliyor.

WhatsApp Image 2022-07-18 at 17.38.26 (1)
KUMSALIN TAM ORTASINDAN YOL GEÇİYOR


Proje güzergâhını inceledim. Kumsalın tam ortasından yol geçiyor. Arka planda otoparklar ve yeşil alanlar oluşturulmuş. Hem işletme sahipleri hem arazi sahipleri hem plajı kullananlar bu konuyu dile getirmemi istedi. 

WhatsApp Image 2022-07-18 at 17.38.26 (2)
KUMSAL ORTADAN YARILDI


Kumsal ortadan yarılarak yol geçiriliyor. Hâlbuki hemen güney noktasında yol da var. Kumsalı ellemeden yapılacak işler var.” dedi.

WhatsApp Image 2022-07-18 at 17.38.27
ZORLUOĞLU, “TOPLANTI YAPILIP PROJE BELİRLENECEK”


Başkan Zorluoğlu, “Söğütlü’deki çalışmayla ilgili olarak geçen hafta ordaydık. Bu hafta içerisinde değerlendirme toplantısı yapmayı planlıyoruz. Ben sizinle birlikte Akçaabat’tan Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerimizin tamamını da toplantıya davet edeceğim. Beraber değerlendirelim. 
Ne yapıyoruz, ne yapabiliriz? Gerçekten Trabzon’un en güzel sahillerinden bir tanesi orası. Oraya yakışır, Akçaabat’a ve Trabzon’a, bölgeye değer katacak sahil düzenlemesi haline nasıl getirebiliriz beraberce değerlendirelim. Geç kalınmış bir şey yok. Daha yeni çalışmalar başladı orada. Umarız bölgeniz cazibe merkezi haline getiririz. Beraberce ortak akılla en güzelini inşallah yaparız.” ifadelerini kullandı.