Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, Pazar gün yapılacak oda kongresi öncesinde durak başkanları ile buluştu.

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta'nın da katıldığı, Sera Gölü Hayal Vadisinde gerçekleşen buluşmaya, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, Trabzon’daki, dolmuş, taksi, minibüs duraklarının başkanları katıldı. 

Gözden kaçırmayın

CHP İlçe Başkanı Oyman’dan çok konuşulacak sözler CHP İlçe Başkanı Oyman’dan çok konuşulacak sözler

WhatsApp Image 2022-01-28 at 10.06.22

BİR GÜN FEDAKARLIK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Ömer Hakan Usta, Pazar gün gerçekleşecek oda seçimlerinin esnaflar için hayırlı olması temennisinde bulundu.  Usta, 07.01.2018 tarihinden itibaren görev süreci boyunca şoför esnafı ile birlik beraberlik içinde istişare ile hareket ederek görevi tamamladıklarını ifade etti. Usta, “Pazar günü seçimimizi gerçekleştireceğiz. Genel kurul salonunda sabah 08.00’de toplanacağız inşallah. Bir gün fedakarlık yapacağız, 4 yılımızın kaderini belirleyeceğiz.  Rehavete kapılmayacağız. Son dakikaya kadar mücadele edeceğiz. Bir oy çok önemlidir” dedi.

DİK DURACAĞIZ

Salonda efendi olacağız. Diklenmeyeceğiz, dik duracağız. Sağduyulu bir şekilde bayram havasında kongremizi gerçekleştireceğiz. Durak başkanlarımız duraklarına yapılan hizmetleri çok iyi biliyor. Bunları burada açıklamaya gerek yok. Durakların depolama alanları, yolcu alım yerleri, taksi duraklarımızın modernizasyonları, minibüsçülerimizin depolama alanı, yolcu alım alanı gibi alanları yenilememiz. Hepsini şoför esnafımız için yaptık. Durak başkanlarımız ile çok seçim geçirdik. Bu seçimi de Allah’ın izniyle alnımızın akıyla geçireceğiz inşallah” diye konuştu.

WhatsApp Image 2022-01-28 at 10.06.22 (2)

EKMEK DAVASI

Usta, “Bu dava bizim davamız, şoför esnafımızın ekmek davasıdır. Hep birlikte ekmeğimize sahip çıkacağız. Kongremize duyarlı davranmalıyız. Ekmek bizim davamız. Ekmeğimizi bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. Bu seçim koltuk, makam, mevkii seçimi değil, geleceğimize, emeğimize sahip çıkma seçimidir” ifadelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2022-01-28 at 10.06.22 (1)

SANDIK ÖNEMLİDİR

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, “Ben de bu işin içindeyim. Çamlık Taksi Durağında taksim var. Sandık önemlidir. Sandık açılmadan, kazanını olmaz. Son dakika, son oy sayılana kadar sandık karanlıktır. Buraya geldiğimize göre Ömer başkanımıza, inanıyor ve güveniyoruz. Güvendiğimiz için buradayız. Süreçleri çok iyi bilen, taksinin üzerine çıkmasam da nelerin ne olduğunu gören birisiyim. İşin selameti, ekmeğimize sahip çıkmak için Pazar gün sandıkta Ömer Hakan Usta’ya sahip çıkacağız. Devletin gücünden üstün güç yoktur. Eski günler geride kaldı. Şoför esnafının ekmeğinin var olması ve değerli olması için Ömer başkanın yanında olup sandığa sahip çıkacağız. Yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.