Songül MAZLUM-Trabzon’da ihale sürecinde yaşanan sorunlarla gündemde olan Kostaki Konağı’nda ihale sürecinin tamamlanması, şehir hastanesi için ne zaman adım atılacağı sorularını da gündeme getirdi. AK Parti kanadından daha önce yapılan açıklamalarda eylül ayının ortalarına işaret edilirken, ekim ayının son günlerinde de ihale konusunda bir gelişme yaşandı. Hastanenin yapıldığı zeminde oturmalar olduğu ve ihale sürecinde bu yüzden sıkıntılar olduğu da ileri sürülürken, bu iddialara AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu açıklık getirdi. 

Trabzon Valiliğinden sürücülere uyarı! Nisan 2023'e kadar zorunlu olacak Trabzon Valiliğinden sürücülere uyarı! Nisan 2023'e kadar zorunlu olacak


OTURMA, ÇÖKME ŞEHİR EFSANESİ


Şehir hastanesi hakkındaki iddiaları sorduğumuz Başkan Mumcu, “Zeminde çökme şehir efsanesi. Yüklenici firma fiyat artışlarından dolayı bıraktı. Türkiye genelinde birçok firma mevcut fiyat artışlarını gerekçe göstererek çoğu yerden el çekti. Devlet de başlamış olduğu işin yüzde 15’ini tamamlamamış olanlara böyle bir hakkı verdi. Bu kapsamda şehir hastanesi inşaatında çalışmalar durdu. Başka bir durum söz konusu değil.” ifadelerini kullandı.