Milletvekili Cora, Şehir hastanesinin yeni ihale tarihinin 14 Eylül’e kadar belli olacağını açıkladı.

DEVA, Trabzon'da saha çalışmalarına devam ediyor! DEVA, Trabzon'da saha çalışmalarına devam ediyor!

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, bir süre önce Kalyon İnşaat’la yapılan sözleşmenin feshedilmesi üzerine inşaatı duran şehir hastanesi için harekete geçtiklerini açıkladı. Milletvekili Cora, 14 Eylül’e kadar şehir hastanesinin ihale tarihinin belli olacağını bildirdi.

Trabzon'da deniz dolgusu üzerine inşa edilen 900 yataklı şehir hastanesi için tasfiye süreci gerçekleşmiş, yüklenici firma Kalyon İnşaat çalışmalarını durdurmuştu. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, şehir hastanesi ile ilgili yaşanan yeni gelişmeyi açıkladı. Trabzon’da sağlık alanında b,rçok hizmeti hayata geçirdiklerini hatırlatan Milletvekili Cora, “Trabzon’u bir sağlık merkezi haline getirecek tesisler ortaya koyduk. Kanuni Bulvarı’ndan tutun Haçkalıbaba Hastanesine kadar, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine kadar, KTÜ Tıp Fakültesi ek binasına kadar, Ahi Evren Hastanesine kadar güzel işler yaptık. Ancak bunların yeterli olmadığını düşündük. Şehir hastaneleri pandemi döneminde de görüldüğü üzere büyük bir ihtiyaç haline gelmişti. Bu doğrultuda Sayın Cumhurbaşkanımız Karadeniz Bölgesi’nde Trabzon’u önceliklendirmiştir. Şehir Hastanesini Yatırım Programına koyup ihalesini gerçekleştirmiştir.” ifadelerini kullandı.

ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE DE BİTİRECEĞİZ

İnşaat sürecinde pandeminin ve hemen ardından da ekonomik krizin patlak verdiğine işaret eden Milletvekili Cora, “Yalnız tam şehir hastanesinin ihalesinin gerçekleştiği, inşaatına başlandığı bir dönemde pandemi krizi ve ardından pandeminin etkisiyle fiyatların bozulduğu ekonomik sorunlarla karşı karşıya kaldık. Firmanın mevcut ihale şartlardaki bedelle burayı gerçekleştiremeyeceği görünür oldu. Bir tasfiye kararnamesi çıkarmıştık. Bundan firma yararlandı. İşi tasfiye ettik. Biz bunu yakından takip ediyoruz. Şehir hastanesinin ihale tarihi 14 Eylül’e kadar belirlenmiş olacak. Kaldığı yerden devam edecektir ve çok hızlı bir şekilde de bitireceğiz. Bizim heyecanımız seçimlerden önce şehir hastanesini açmaktır. Milletimizin hizmetine amade etmektir. Ancak muhtemelen seçime kadar şehir hastanesi kendisini hissettirmiş olur.” açıklamalarında bulundu.