Ortahisar Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısının ilk oturumunu gerçekleştirdi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, meclisin başında Haziran ayında yürütülen faaliyetler hakkında bilgi meclis üyelerini bilgilendirdi.

CHP’li Meclis Üyesi Ömer Daıyı, “muhtarlarımızla zaman zaman yaptığımız görüşmelerde bazı şikayetleri talepleri olmuştur. Bunların başında yardımcı personel verilmesi. İŞKUR üzerinden daha önce veriliyordu. Muhtarlık önünde vatandaşların beklediğini ve çokça şikayet aldıklarını duyuyoruz.

2 nolu Beşirli mahallesinin dayıoğlu caddesi köy olduğu dönemlerde herkes mezarlıklarını evlerine yakın yerlerde defnediyordu. Şehirleştikçe mezarlar yol ortasında kalmış. Ben de anne babamın mezarını Uğurluya taşıdım. TİSKİ’nin yaptığı çalışmalarda çok mağdur olduk. Vatandaşlardan da çok şikayet alıyoruz. Zorluoğlu mahallemize gelmiş benim bilgim yoktu. Talepleri şikayetleri paylaşabilirdik. Kanuni bulvarının üzerindeki alan son derece sıkıntılı alan.

Vatandaşlar devletin sağlık kuruluşlarından randevu almakta sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntının da sağlık bakanlığımızca çözüme kavuşturulmasını rica ediyorum.” Dedi.

ahmet metin genç trabzon meclis toplantısı

ARNAVUT KALDIRIMI YERİNE ALTERNATİF DÜŞÜNÜLSÜN

CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, “Hamamizade önünde yapılan altyapı çalışmalarından sonra yapılan çalışmada Arnavut kaldırımı kullanılıyordu. Daha sonra vazgeçilip kare taşlar döşenmeye başladı. Güzel de oldu. Arnavut taşlarının döşendiği yerlerde araç sahipleri bu yollardan şikayetçi. Arnavut taşlarının döşendiği yerler çok kötü. Başka alternatif düşünülebilir mi?

HİLKAT GARİBESİ KARŞILIYOR

Baz istasyonları görüntü kirliliği oluşturuyor. Akyazıdan çıkınca sizi hilkat garibesi karşılıyor. Bu çirkinliğin en kısa zamanda giderilmesini istiyorum. Bunu yapanlar da çirkinliğinin farkında ki Bordo maviye boyanmış.” ifadelerini kullandı.

Şehir Hastanesinin hakkedişi yapıldı mı (1)

ŞEHİR HASTANESİ TASFİYESİ..

CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “tarihin en sıkıntılı enflasyonunu yaşıyoruz. Şehir hastanesi konusunda görüşlerimi beyan ettim. Ancak hiçbir kurumdan bir cevap alamadık. Yüzde 15’in altında olması gerekirken tasfiye edilmesi için binanın bunun altında olmasının imkansız olduğunu belirttim. Burada haksız tasfiye olduğunu düşünüyorum.

MARAŞ CADDESİ’NİN YÜZDE 55’İ TAMAMLANDI

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ağustos 2022"

MARAŞ CADDESİ ZEMİNİ ELE GELİYOR

Maraş caddesi güzel bir görsel yapıya kavuştu. Özellikle araç trafiğinden uzaklaşması güzel oldu. Malzemelerin iyi yapılması gerektiğini söylemiştim. Sosyal medyada çıkmaya başladı. Bazı yerleri elle bile kopmaya başladı. Geçici kabulünün uzatılması gerekir.

Trabzon'un ilk seyir terası Boztepe'de hayata geçiyor 22

SEYİR TERASI İHALESİ

Seyir terasını 150 metre yaptığınızı açıkladınız. İhaleyle ilgili bilgileri paylaşır mısınız? Hangi ihale usulüyle girdiniz?

BEKLENEN OLUMSUZLUKLARDI

Ak Parti Meclis Üyesi Mustafa Yaylalı, Maraş Caddesi ile ilgili “5 bin 600 metre kare civarında. Alanda kabul süreçleri devam ediyor. Bahsedilen alanda bir metrekareyi bile bulmuyor. Cilalama yıkama işlemi yapılıp ilgili daireye teslim edilecek. Şuanda gündeme gelen olumsuzlar beklenen olumsuzluklardı. Hatta daha az gerçekleşti. 5 yıl süreyle teminat altına alınmış.” Diye konuştu.