Trabzon Pazarkapı Mahallesi'ndeki İlçe dolmuş duraklarının Trabzon Büyükşehir Belediyesine tuvalet isyanı devam ediyor.

Trabzon'da zehre geçit yok! Trabzon'da zehre geçit yok!

Trabzon'un Ortahisar ilçesi Pazarkapı Mahallesi'nde bulunan ilçe dolmuşlarının olduğu bölgede tuvalet krizi yaşanmaya devam ediyor. Daha önce açılış kapanış saatleri dolayısıyla sıkıntı yaşanan tuvaletlerde bu kez bayram dolayısıyla sıkıntı çıktı. Vakfıkebir dolmuş durağı esnafı Ayhan Kayhan, kapanış saatleri sıkıntısının hala devam ettiğini söyleyerek, “Buradan ben Sayın Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na tekrar seslenmek istiyorum. Lütfen Trabzon’un mülki amiri olarak, Trabzon’un başındaki bir insan olarak burayı düzeltin. Siz de insansınız. Bu insani bir durum” dedi.

WhatsApp Image 2022-05-02 at 17.21.22

KADIN MECBUREN ERKEKLER TUVALETİNE GİRDİ

Daha önce yaşanan sorunların ardından bayramda tuvaletlerin tamamen kapanmasının krize neden olduğunu anlatan Kayhan, “Daha önce buranın açılış kapanış saatiyle ilgili sıkıntı olduğunu dile getirdik. Bunun gerekli yerlere ulaştığını düşünüyoruz. Biz bunun düzeleceğini ümit ederken bugün bir olay yaşadık. Burada küçük bir kız çocuğu annesiyle beraberdi. Bir ağlama sesi duyduk. Çocuğu tuvalete getirecekti. Buradaki tuvalet de mi kapalı diye bağırdı. Biz de niye kapalı diye müdahale ettik. Şimdi biz daha önceden bu sorunu Belediye yetkililerine ilettiğimiz halde böyle bir manzarayla karşılaştık. Gerçekten üzücü bir manzara. Daha sonra durağımızdaki görevli arkadaş kadına yardımcı oldu. Kendisini caminin tuvaletine getirdi. Bu sefer çok enteresan bir şeyle orada da karşılaştık. Orada da erkek tuvaleti açık, kadın tuvaleti kapalı. Mecburen çocuğu annesi erkek tuvaletine getirmek zorunda kaldı” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2022-05-02 at 17.21.19

BURASI OKUL DEĞİL Kİ BURADA KİMSE OLMASIN

Kayhan, Başkan Zorluoğlu’na seslenerek, Buradan ben Sayın Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na tekrar seslenmek istiyorum. Lütfen Trabzon’un mülki amiri olarak, Trabzon’un başındaki bir insan olarak burayı düzeltin. Siz de insansınız. Bu insani bir durum. Buranın bir an önce iki görevliyle beraber vardiyalı olarak durakların kapanış saatine kadar açık tutulmasını istiyoruz. Bugün bayram. Binlerce insan bu duraktan gidiyor. Lütfen buradaki insanların ihtiyaçları için burası açık tutulsun. Burası lavabo. Bunun bayramı olmaz. Ben belediye görevlisini aradım. Bana verilen cevap aynen şu; biz emir aldık, bayram dolayısıyla görevliler izinli. Tuvalette izin olur mu? Burası okul değil ki burada kimse olmasın. Burası insanların hizmet aldığı bir nokta” dedi.

Fatoş YETİMHELLAÇ