AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu TBMM'de Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında açıklamalarda bulundu. Özgür konusunda hassas olduğunu söyleyen Ayvazoğlu "Özgürlükler konusu bizim de hassas olduğumuz bir konudur. Suç işleme özgürlüğü, suça teşvik etme özgürlüğü, bunu yayma özgürlüğü gibi bir özgürlük söz konusu değildir. Çocuklarımızın daha temiz, daha doğru bilgilere ulaşabilecekleri dijital bir dünyanın oluşturulmasına özen gösteriyoruz. Aksi halde çocuklarımızın özellikle sosyal medya üzerinden yalan yanlış ve toplum ahlakını bozan bilgilere maruz kalmasına göz yumamayız." dedi.

Trabzon Milletvekili Cora'ya HDP'li Aydemir'den tehdit! Trabzon Milletvekili Cora'ya HDP'li Aydemir'den tehdit!

Ayvazoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Çağın gelişen şartlarına göre nasıl yeni düzenlemeler yapılıyorsa teknoloji ve dijital dünyanın gelişmesiyle de yeni kanuni düzenlemeler yapmak zaruret haline gelmiştir. Bu düzenlemeler tamamen kamu ve toplum yararına, kişi hak ve özgürlüklerini korumaya yönelik düzenlemelerdir. Bir insana nasıl ki günlük hayatta hakaret etmek, iftira atmak, hedef göstermek, tehdit etmek suç ise bu suçun sosyal medya üzerinden yapılmasının da hukuki bir yaptırımı olmalıdır. Bizim yaptığımız düzenlemeleri çarpıtarak engellemeye çalışanların amacı sosyal medyayı 'Suç İşleme Özgürlüğü' alanı olarak kullanmak istemeleridir. Onlara bu fırsatı vermeyeceğiz."

TBMM'de devam eden Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinin muhalefet milletvekilleri tarafından engellendiğini ilerisüren Ayvazoğlu "TBMM'nin ciddiyetinden nasibini almamış koca koca adamlar, kadınlar sözüm ona 'sansüre hayır!' diye bas bas bağırarak meclisin çalışmasını sansürlemeye kilitlenmiş. Çalışmamak, çalıştırmamak tek marifetleri. Ayıp!" tepkisini verdi.