Songül Mazlum-Trabzon'un Ortahisar ilçesi Meydan Parkı içerisinde boşanmak üzere olduğu Azerbaycan uyruklu eşi Turana Umayeva'yı (38), öldüren Elvin Umayev (34), Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesinde SEGBİS sistemiyle hakim karşısına çıktı. Duruşmada kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan Elvin Umayev'in uyuşturucu suçundan tutuklu bulunduğu Azerbaycan'da hapisten afla çıktığı ortaya çıktı.  

Haluk Pekşen'in ölümü soruşturuluyor Haluk Pekşen'in ölümü soruşturuluyor


CİNAYETE HAKARET SAVUNMASI


Eşinin çocuklarıyla kendisini görüştürmediğini öne süren Umayev, "Ben cezaevindeki baldızım beni kandırdı. 'Burada evraklar, oturma izni hazır. Çocuklar burada okur.' dedi. Benim okuma yazmam yok. Çocuklarımın da benim gibi olmamasınınistedim. Ben cezawvinseyken eşim ve Çocuklarımın Trabzon'a geldi. Cezaevinden çıktıktan sonra kaynanama gittim. Eşimle konuştum. 'Ayrılalım.' dedi. Kanser olduğunu söyledi. Ayrılmak istedi. Ben ayrılmak istemedim.  Trabzon Meydan Parkına akrabalarıma geldim. Ben hasta olsam sen beni bırakır mısın dedim. 7-8 kere Trabzon'a gittim geldim. 3 yıldır çocukları görmüyorum. Çocuklara hasret kaldım. Çocuklarıma eşime hediyeler aldım. Çiçek aldım. Çocuklarımı bir süre yanıma aldım. Sonra geri aldı. 'Senin yanında hasta oluyorlar.' dedi. Eşimi benden boşandığı başkası işe evlendirmek istediler. Ben eşimle bir araya gelmek istedim. O istemedi. Boşanmak istiyorsan boşanalım ama çocuklar ayda bir hafta bende kalsın sonra sende kalsın dedim. 'Yok.' dedi. Sonraki süreçte çocuklarla görüşmek istediğimde hasta vb. bahaneler söyledi. Eşime bacanağı komşusu telefon hediye etmiş. Eşimi benden boşandığı bu kişiyle evlendireceklermiş.  Çocuklarımın görmek istiyorsan git Azerbaycan'daki boşanma dilekçesi ver. Mahkemeye görüntülü katılıp boşanacağım. Sonra çocuklarını görürsün. Silah uyuşturucu getirim, seni süründürür.' dedi. Burada senin adamın var dedim. 'O beni ilgilendirir. Onu ben bilirim.' dedi. Bana küfür etti. Hakaret etti.'K..... Senin neslin k....' dedi.. Ben bu lafların üzerine dayanamadım."  iddialarından bulundu. 
Olayın görgü şahidi Serkan D., "Adamın beni bırakmasın dediğini duydum. Kadın da sen kimsin diyordu. Adam bana sert sert baktı. Sessiz konuşuyorlardı." iddialarında bulundu.
Duruşmada tanık olarak dinlenen bacanak Nuri B. ise, "80 yaşındaki hacı dayımız telefon parası verdi. 2 ay sonra da baldızım parasını geri ödendi. Ben silah sesini duymadım. Baldızı yerde yatarken görünce vurulduğunu anlayıp olay mahalline gittim." şeklinde konuştu. 
Tanık ifadelerinin ardından savcı mütealasını açıkladı. Erbil Umayev'in eşe karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi. 

Mütealanın sorulması üzerine Umayev, "Ben öldürdüğüm göre hem bu dünyada hem de diğer dünyada çekeceğim. Baldızı ve bacanağım benden fazlasını çekecekler." diye konuştu. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.