Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Maraş Caddesi’nin 3 kademeli şeklinde kapatılacağını açıkladı. Buna göre 5-20 Aralık 2021, 21 Aralık-5 Ocak 2022, 6-21 Ocak 2022 tarihleri arasında Trabzon Su Temini Projesi kapsamında Kahramanmaraş Caddesi trafiğe kapatılacak. Maraş Caddesi üzerinde bulunan 11 dolmuş durağı ise iki alternatif güzergâha göre pazartesiden itibaren taşınacak. 11 durak ya Moloz mevkiinde depolanacağı ya da Karagöz Meydanı diye bilinen mevkiye taşınacağı kaydedildi.

Dolmuş esnaflarında Okan Güney isimli şoför, Maraş Caddesi’nin kapamasıyla ilgili “Biz burada ekmek yiyoruz. Kapatsınlar ancak bize park izni vereceklerse kapansın. Hem bizim için hem halk için iyi olmayacak” dedi.

Şoför Eyüp Bayram, “Maraş Caddesi’nin kapanması güzel olur. Şu trafik sıkıntısı sona erer. Ama alternatif yollar açıklanmadıktan sonra kapanmasının anlamı yok. Dolmuş araçlarının şehir merkezinde olmaması gerekir. Hangi çağda yaşıyoruz. 30 yıldır bu işi yapıyorum. Dünyanın hiçbir yerinde böyle görüntü yok. Güzergâhların da iyi tespit edilip açıklanması lazım. Caddedeki trafik kirliliği bu şehre hiç yakışmıyor.” ifadelerine yer verdi.

Şoför esnaflarından Taner Korkmaz ise “Dolmuşlar caddeden çıkmasın. Maraş’ın kapanması iyi olmayacak.” diye konuştu.