Trabzon’un Maçka ilçesindeki TOKİ konutlarından doğal gaz çağrısı yükseliyor.

Trabzon’un Maçka ilçesi Reşadiye Mahallesi’nde doğal gaz çalışması başlatılırken, Sümela TOKİ konutlarına doğal gaz verilmeyeceği iddiaları tepki topluyor. TOKİ sakinlerinden Ali Tekke, “Yaklaşık 500 kişi TOKİ evlerinde yaşıyor. Ayrımcılık yapılmasın. Bize de doğal gaz verilsin.” dedi.

doğal gaz maçak 2

Trabzon’un Maçka ilçesi Reşadiye Mahallesi’nde doğal gaz çalışması başlatılırken, Sümela TOKİ konutlarına doğal gaz verilmeyeceği iddiaları tepki topluyor. TOKİ sakinlerinden Ali Tekke, mahallede sadece 4.5 kilometrelik bir hatta değil aralarında Sümela TOKİ konutlarının da bulunduğu tüm mahalleye doğal gaz verilmesini istediklerini kaydetti. Yaklaşık 500 kişinin doğal gaz beklediklerini dile getiren TOKİ konutları sakinlerinden Ali Tekke, “Reşadiye Mahallesi’nde bulunan Sümela TOKİ evlerine doğal gaz hattı çalışması yapılmıyor. Mahalle aynı, muhtarlık aynı ama Sümela TOKİ hattı doğal gaz çalışması için talimat verilmemiş.  Sümela TOKİ evlerinde 144 daire ve 6 adet görevli dairesi ile birlikte 150 daire bulunuyor. Yaklaşık 500 kişi Sümela TOKİ evlerinde yaşıyor.  Burada bile ayrımcılık yapılıyor...” eleştirilerinde bulundu.

doğal gaz haberleri

4.5 KİLOMETRELİK BİR HATTA DOĞAL GAZ VERİLECEK

Maçka’daki orman tepkisi yersiz Maçka’daki orman tepkisi yersiz

CİMER’e başvuruda bulunduğunu kaydeden Tekke, “TOKİ konutlarına doğal gaz verilmiyor. Ne amaçla yapılmıyor? Defalarca CİMER’e AKSA’ya yazdım. ‘İncelemeye alınmıştır. Kayda geçmiştir.’ deniliyor ama ne yapılacağı ne zaman yapılacağı meçhul. Herhangi bir şey söylemiyorlar. Çalışan kişilerle görüştüm. Kendilerine sadece 4.5 kilometrelik bir hattı söylemişler. Bu TOKİ konutlarından doğal gaz için başvuruda bulunan birçok insan var. Hepimizin beklentisi doğal gaz gelmesi.” İfadelerini kullandı.