Trabzon Kadınlar Pazarı’da sona yaklaşıldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Kaıdnlar Pazarı’na giderek yerinde incelemelerde bulundu. Kadınlar Pazarı’nın yüzde 73’ünün tamamlandığını söyleyen Başkan Zorluoğlu, "İnşaatımızda temel, bodrum kat, zemin kat, 1. kat 2. Kat betonarme imalatı tamamlandı. Kısa bir zaman sonra inşallah hizmete açacağız. Burası eskiden denizin ulaştığı bir alandı ve çok ciddi bir zemin problemi vardı. Burada Roma döneminden kalma tarihi iskele var. Bu alandaki birtakım tarihi eserlerin de herhangi bir zarar görmemesi ve gelecek nesillere ulaşılabilmesi adına çoğu kere Müze Müdürlüğü ile beraber bazen aylarca bekleyerek titiz bir çalışma gerçekleştirdik.” İfadelerini kullandı.

İYİ Parti Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi Grup Başkanvekili belli oldu! İYİ Parti Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi Grup Başkanvekili belli oldu!

AW743037_02


Tarihi kazı çalışmalarının bittiğini belirten Başkan Zorluoğlu, “Şu anda tarihi kazı çalışmaları bitti. Ortaya çok özel kalıntılar çıktı. Çalışmalar sırasında ortaya çıkan tarihi kalıntıların Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından muhafaza altına alındı. Buraya özel bir ışıklandırma sistemi yapacağız. Hedefimiz, çok modern ama aynı zamanda tarihi özelliğini de koruyan Kadınlar Pazarı’nı şehrimize yakışır şekilde hizmete açmak.” dedi.

AW743037_03
Zorluoğlu’na ziyaretinden TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve ilgili daire amirleri eşlik etti.