Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acenteleri Derneği (TİSAD) Başkanı Murat Çavga, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun “Trabzon’a yeni bir havalimanı gerekli değil” açıklamalarına sessiz kalan TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulunu eleştirdi.

Turizmin hem şehrin hem de bölgenin geleceği olduğunu kaydeden Başkan Çavga, “Turizm şehrimizin ve bölgemizin geleceğidir. Havalimanı da turizmin merkezinde bir konudur.  Havalimanında yapılacak işlemin teknik sürecini ve yöntemini uzmanlar belirlemelidirler.  Havalimanındaki eksikliği, aksamayı ve bu durumun şehre zararını en iyi turizmciler bilir. Çünkü turistlerden gelen şikayetlerin muhatabı turizmcilerdir. Çünkü turizm bölgemizin en önemli gelir kalemi haline gelmiştir. Bölgemizde birçok esnafın pandeminin etkilerini üzerinden atmasına vesile olmuştur. Turizm bölge ekonomimizin lokomotifi olmuştur. Her geçen yıl bu özelliğini koruyacaktır.” açıklamalarında bulundu. 

WhatsApp Image 2022-11-01 at 19.17.40 (1)

Trabzon'da ‘Yer Altı Otopark’ önerisi Trabzon'da ‘Yer Altı Otopark’ önerisi


“ONLARIN SESSİZLİĞİ KAMU VİCDANINDA DERİN YARALAR AÇMIŞTIR”


Başkan Ağaoğlu’nun açıklamalarının yanı sıra TÜRSAB’ın sessizliğini de eleştiren Başkan Çavga, “Şehrin ihtiyaçları ve uzmanların görüşleri doğrultusunda havalimanı ile ilgili alınacak kararı protesto etmek için alakasız kişilerin bulundukları görevleri terk etmesi kendi kararlarıdır. Her fırsatta ellerine tutuşturulan kağıtlarla gerçeği yansıtmayan istatistikleri PR kaygısı ile paylaşanlar Trabzon’daki havalimanının yetersizliğini en iyi bilenlerdir. Onların sessizliği kamu vicdanında derin yaralar açmıştır. Yaşanan süreçte ilk açıklamayı yapması gerekirken sessizliği tercih eden TURSAB Doğu Karadeniz BTK sorumluluklarını gözden geçirmelidir.” şeklinde konuştu. Başkan Çavga, ayrıca havalimanı konusunda görüş bildiren tüm isimlere teşekkür etti.