Trabzon Havalimanı'nda yaz ayının gelmesi ile beraber yoğunluk yaşanmaya başlandı.

Songül MAZLUM - Trabzon turistler için çekim merkezi olurken, Trabzon Havalimanı’nda da yoğunluk yaşanıyor. Bu yoğunluk özellikle dış hatlar terminalinde kapasite fazlası uçak bulunduğu iddialarına yol açarken, DHMİ Trabzon İl Müdürü Sezgin Değirmenci iddiaların doğru olmadığını kaydetti. Ciddi bir planlama ortaya koyduklarını kaydeden Değirmenci, günde ortalama 65 uçağa ev sahipliği yaptıklarını açıkladı.

Trabzon Araklı’da patoz izne bağlandı Trabzon Araklı’da patoz izne bağlandı

Trabzon yerli ve yabancı turistler için çekim merkezi oluştururken, Trabzon Havalimanı’nda da yoğunluk yaşanıyor. Bu yoğunluk özellikle dış hatlar terminalinde kapasite fazlası uçak bulunduğu iddialarına yol açarken, DHMİ Trabzon İl Müdürü Sezgin Değirmenci iddiaların gerçeği yansıtmadığını kaydetti. Trabzon Havalimanı’nı kullanan ziyaretçilerin sorun yaşamaması için ciddi bir planlama ortaya koyduklarını dile getiren Değirmenci, bu planlama sayesinde sorun yaşanmadığını da kaydetti. Dış hatlar terminalindeki yoğunluğu sorduğumuz Değirmenci, “Uçak seferlerimizde bir gecikme yaşanmıyor. Planlamamızı uçak seferlerine göre yapıyoruz. Net bir sayı veremem ancak günde ortalama 20-25 tane dış hatlarda uçak seferimiz oluyor.” ifadelerini kullandı.

1 SAATTE 2-3 UÇAK İNECEK ŞEKİLDE UYGULAMA

Dış hatlardaki uçak trafiğinin iki katı kadar iç hatlarda uçak trafiği olduğunu da ortaya koyan Değirmenci, Trabzon’un sadece yabancı turistlere değil yerli turistlere de hitap ettiğine işaret etti. Değirmenci, “İç hatlarda da günlük yaklaşık 45-50 seferimiz oluyor. Uçakları pek fazla aynı saatlere çakıştırmıyoruz. 1 saatte 2-3 uçak inecek şekilde uygulama yapıyoruz. Uçakların yarım saat arayla ineceği şekilde planlama yapıyoruz. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya ve e sorunsuz şekilde uğurlamaya çalışıyoruz.” değerlendirmelerinde bulundu.