Trabzon Havalimanı'nda 8 Nisan Cuma günü bir yolcu, kedisinin havaalanı personeline teslim edildikten sonra kaybolduğunu iddia etti. 

Olayın, 8 Nisan Cuma günü saat 14:00'da gerçekleştiğini dile getiren Buse Belin Hindistan, kedisinin personele teslim edildikten sonra kaybolduğunu söyledi. Personelin kedinin plastik taşıma kabını kırarak kaçtığını ifade etmesi üzerine, Hindistan bunun mümkün olmayacağını ve kedinin daha 8 aylık olduğunu söyledi. 

Kedinin kafesinin bilerek kırıldığını söyleyen Hindistan şu ifadelere yer verdi: “Cuma günü saat 14:00'da kız kardeşimin uçağı vardı. Kendisi uçağa gitti. Kedimizi normal plastik taşıma kabında, iki yanından kilitli ve kelepçeli şekilde, Çelebi taşımacılık firmasındaki ilgi personele teslim ettik. Kız kardeşim uçağa bindikten sonra uçağın kalkmasına 10 dakika kala 4-5 görevli kız kardeşimin yanına gelerek emri-vaki şekilde uçaktan inmesi gerektiğini söyledi. Kız kardeşim uçaktan inince kedimizin kaçtığını söylediler. Uçaktan indikten sonra kedinin en son görüldüğü yere gittiler fakat orada da kedi yoktu. 

GIZP3537

Çukurçayır'daki arsa satışı Belediye Meclisinde kriz çıkardı Çukurçayır'daki arsa satışı Belediye Meclisinde kriz çıkardı

“KEDİMİZİN O KAFESİ KIRMASI MÜMKÜN DEĞİLDİ”

Biz kedimizin kafesini kırabileceğini kesinlikle düşünmüyoruz. Kedimiz 8 aylık, fotoğrafları da polis karakoluna teslim ettik. Fotoğraflardan da görüleceği gibi kedimizin o kafesi kırması mümkün değildir. Biz kedimizin kaçırıldığını, kafesi kendilerinin kırdığını düşünüyoruz. Bu konuda havaalanı polis karakoluna şikayetlerimizi gerçekleştirdik. Şikayet dilekçemizi bile bizden zorla aldılar. Havaalanında ne bir arama yapıldı, ne de düzgün bir şikayetimiz alındı. İfademizi bile yazarken beyanlarımızı düzgün ekleyemedik. Kamera kayıtlarının incelenmesini istedik ama kayıtlara bakılmadı. Hiçbir ilgi gösterilmedi. Havaalanı müdürüne kadar herkesle görüştük. Taşıma firması sorumluluk kabul etmiyor. Havaalanı müdürü ile konuşuyoruz, onlar da havaalanında gerçekleşmediğini iddia ediyorlar ve sorumluluk kabul etmiyorlar. İkinci gün kedimizi anons ettirmek istedik ancak bu anonsu bile yapamayacaklarını söylediler. Polis dahil kendilerinin işinin bu olmadığını ve kediyi aramayacaklarını, bulmayacaklarını söylediler.” 

IMG_8813

“NEREYE MÜRACAAT ETTİYSEK GEREKLİ ARAŞTIRMA VE İNCELEME YAPILMIYOR”

Bundan sonra biz şikayetimizi polis karakoluna cuma akşamı verdik. İlgili şikayetimizi Alper Tuncel adlı savcıya ilettiklerini, istersek onunla görüşebileceğimizi bize söylediler. Ben pazartesi günü savcıyla görüşmeye gittim. Kalemi aracılığıyla zor da olsa kendisiyle görüştüm. Beş dakikalık bir görüşmemiz oldu. Görüşmede savcının bize söylediği tek şey, kamera kayıtlarına bakıp, bakmamasının kendi inisiyatifinde olduğu, benim kedimi aramayacağını ve benim kedimi bulmayacağını bana açık açık söyledi. ‘İşim bu değil benim’ dedi. Sadece cezai ve hukuki bir sorumluluk var mı onu inceleyeceğini söyledi. Akabinde dava açmak istersem bu süreci dosya tanzim edildikten sonra ilgilenebileceğini söyledi. Elimiz kolumuz bağlı. Nereye müracaat ettiysek gerekli araştırma ve inceleme yapılmıyor.” 

Buse Belin Hindistan

“KEDİMİN KAÇIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Kamera kayıtlarına bakılması ve hukuki sürecin başlatılması gerektiğini belirten Hindistan, “Kedim Tekir, smokin kedi. Boynunda tasması var, siyah beyaz renkte. Kedimin kafesini kırması mümkün değildir. Açıkçası kedimin kaçırıldığını düşünüyoruz. Kamera kayıtlarına bakıldığında sonuç ortaya çıkacaktır. Belki de kedimi aldılar, havaalanından çıkardılar. Şu anki talebim kamera kayıtlarına bakılması ve hukuki sürecin işlemesi” diye konuştu.