Trabzon halkına uyuşturucu ile mücadeleyi ve TTB başkanın asılsız iddialarını sorduk.

Türkiye’de son zamanlarda uyuşturucu ile mücadele çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Özellikle İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğü zehir tacirlerine fırsat vermiyor. Bu konuyu Trabzon sokaklarında vatandaşlara sorduk. Bunun yanında ek olarak Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın TSK hakkında ortaya attığı asılsız kimyasal silah iddialarını da Trabzonlu vatandaşlara sorduk. Vatandaşların birçoğu uyuşturucu ile mücadeleyi yeterli bulduklarını ifade ederken Türk Tabipler Birliği Başkanı’nda yargılanması gerektiğini ifade ettiler. İşte o röportajlar:

Hacı Davut:

“Uyuşturucu ile mücadeleyi yeterli buluyorum. Hatta biraz daha da üzerine gidilmeli. Ancak emniyeti suçlamak, Emniyet Müdürlüğümüze karşı çok büyük bir hatadır. Kesinlikle emniyet hakkıyla o işin üstesinden gelmektedir.

Türk Tabipler Birliği Başkanı, doktorları temsil etmiyor. Çok iyi doktorlarımız var. Onları o temsil etmiyor. O ancak kendi görüşünde olanları temsil eder. Ancak hiçbir zaman doktorları o temsil etmiyor. Tabi ki yargılanmalı. Devlete kimse baş kaldıramaz. Devletten büyük kimse yoktur. Devlet varsa insanlar ardır. Biz Afgan ve Suriyeliler gibi değiliz. Bizim gidecek başka bir Türkiye’miz yok. Biz Müslüman olduğumuz için Avrupa devletleri bize kapısını açmaz. Zaten dünyanın ızdırap çektiği yerlere ancak Türkiye çözüm olabilir. Onun için Türkiye’ye karşı kimse karşı gelemez, baş sallayamaz. Tabi ki cezasını çekecektir.”

Trabzon'dan Koronavirüs uyarısı! Hala içimizde Trabzon'dan Koronavirüs uyarısı! Hala içimizde

Ömer Kol:

“Uyuşturucu ile mücadeleyi gayet iyi buluyorum.  Türk Tabipler Birliği başkanı konusuna gelecek olursak, kendini bilmeden verilen demeçlerin hiçbir zaman bu ülkeye bir faydası olmamıştır. Hep yıkıcı olmuşlardır. Ondan dolayı TTB başkanı çok önemsemek gerekiyor. Onlar dışardan kumanda edilen insanlardır. Öyle millete iftira atıp, kenara çekilmek yok. Bu millet artık yemiyor bunları. “

Ali Bayraktar:

“Uyuşturucu ile mücadeleyi yeterli bulmuyorum. Daha da üzerine gidilmesi lazım. İyi niyetlerinden şüphem yok. Ancak biraz daha üzerine gidilmeli. Özellikle okulların önünde bunlara göz açtırılmaması lazım. Türk Tabipler Birliği Başkanı hakkında yargı gereğini yapacaktır. Bunlara fırsat verilmemesi lazım. TTB başkanı veya herhangi biri kim olursa olsun cezalandırılmalı. Olmayan bir şey ile devleti suçlamak doğru değil. Yargı inşallah hakkıyla cezasını verir.”

Kani Aydın:

“Uyuşturucu ile mücadele yeterli. Okulların önlerinde çok iyi mücadele ediliyor. Başarılı görüyorum eksiklik görmüyorum. Türk Tabipler Birliği Başkanı yargılanacak, cezasını da alacak. İnşallah hapiste çürür diyorum.”

Yunus Tok:

“Türk Tabipler Birliği Başkanının sınır dışı edilmesi gerekiyor. Ömür boyu içeride yatsın. Askeriyeye böyle bir leke olur mu? Askeriye bizi kolluyor. Asker olmazsa bizi kim korur? Bunlar yanlış şeyler. Bu vatanımız tertemiz bir vatan. Bu suçları işleyen gene halktır. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Bu vatan savaş ile kazanıldı. Böyle bir şey kabul etmiyorum.”