Sümela Manastırı’nda bir grup tarafından DJ performansı sergilenmesi ve dans edilmesi kriz yaratmıştı. Yunanistan Dışişleri Bakanlığından saygısızlık çıkışı gelirken, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın Müşaviri Zafer Demez sorumlular hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı. Başlatılan inceleme İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde deprem etkisi yarattı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Vekili Ahmet Asan hem görevden alındı hem de aylıktan kesme cezası verildi.

KARARA İTİRAZ ETMESİ BEKLENİYOR

Müdür Vekili Mustafa Asan’a yurt dışı görevinde olduğu dönemde, müzikli eğlence ile ilgili alınan kararda imzası olmadığı halde çifte yaptırım uygulanması şaşkınlık yarattı. Yaptırımlara sözlü talimat gerekçe gösterilirken, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun sözlü talimata müsaade etmediği ve yasal karşılığı olmadığı da biliniyor. Müdür Vekili Asan’ın Disiplin Kurulu kararına itiraz etmesi ve kararın bozulmaması halinde ise yargıya gitmesi bekleniyor. Vali İsmail Ustaoğlu’nun yeni İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekilini müdür yardımcıları arasından belirlemesi bekleniyor.

İYİ Partili Güner'ten TİSKİ'ye Tepki! "Vatandaşı mağdur etmeyin" İYİ Partili Güner'ten TİSKİ'ye Tepki! "Vatandaşı mağdur etmeyin"