Trabzon’da Maraş Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının ardından Postane önünden Pazarkapı istikametinde yaşanan trafik sorunu mecliste gündeme geldi.


BELEDİYE ÖNÜNE 25 DAKİKADA GELDİM


CHP Grup Başkan Vekili Turgay Şahin, “Maraş kapatıldı. Minibüslerin büyük kısmı postane istikametinden kale istikametine dönüyor. Burada bir sıkışıklık oluyor. Epey bir ince inceledim. Trafik polisi gibi. Dolmuş gidiyor yolcuyu alıyor. Geçen buraya Palet Pastanesinden Büyükşehir Belediyesinin önüne kendi arabamla 25 dakikada geldim. Şimdi şunu önereceğim. Belediye otobüslerin durakları var. UKOME yer tespiti yapıp duraklar oluşturulsa vatandaşlar duraklarda inip binse bu trafik zaten zor işliyor. Bu trafik engellenmese.” dedi.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "13 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "13 Ağustos 2022"


PİK SAATLERDE TRAFİK PROBLEM OLUYOR


Başkan Zorluoğlu ise “Pazarkapı’daki yol meselesi Maraş Caddesinin Kadınlar Pazarı ile Büyükşehir binası arasında olan bölümünde doğal gazı bekledik. Doğal gaz nihayet bayramdan sonra bu bölgeye girdi. Bilgiye göre 5 günlük iş kaldı. Bu 5 günlük işleri biter bitmez buranın üst kaplamasını gerçekleştireceğiz. Maraş devamında minibüs meselesi, sıkışıklığın çeşitli sebepleri var. Bunlardan bir tanesi minibüslerin zaman zaman kurallara uymaması. Bireysel parklanmalar vardı. Onları oradan kaldırdık. Doğal gaz çalışmasından sonra daha rahat trafik akışı olacak. Pik saatlerde trafik problem oluşturuyor.” diye belirtti.


BU İKİNCİ AKSAMA OLDU


Başkan Genç söz alarak “5 gün yapılacak iş ana hattı bitecek. Ara sokaklara mutabık olmuşlar. Ayrı firma hızlıca yapıyor. Bayramdan önce burası bitirilecek deniyor. Biter bitmez iki günde üst yapıyı yapacağız. Şayet bitmezse de çünkü bu ikinci aksama oldu. Yine orada toz da sıkıntı oluyor. Ayrı asfalt kaplama yapacağız.” dedi.