Trabzon’da Beşirli Gülcemal dolgu sahasında yaklaşık 150 kamyon yolu kapattı.

KTÜ başarıya doymuyor KTÜ başarıya doymuyor

Trabzon Beşirli Mahallesi Gülcemal dolgu sahasında hafriyat kamyonları alana döküm yapmak için izin verilmediği gerekçesiyle eylem yaptı.
150 civarında hafriyat yüklü kamyon sabahın erken saatlerinden itibaren döküm sahasına girmek için beklediklerini ancak sahada bir kepçe olduğu gerekçesiyle sahaya alım yapılmadığı ileri sürüldü. Alana giremeyen kamyon şoförleri ise şantiye giriş-çıkışını kapattı. Trafik polisinin müdahale etmesiyle bir süre sonra kamyonlar yolu açtı.

WhatsApp Image 2022-04-02 at 12.36.53

“MAZ’A VAR BİZE YOK”

Hafriyatçı ve nakliyatçı Nedim Kara “40 gündür araçlarımız yatıyor. Son 4 gündür çalışamıyoruz. Resmi araçlar durmaksızın çalışıyor. MAZ inşaatın araçları da aynı şekilde çalışıyor. Biz özel firma olarak çalışamıyoruz. Sahaya geliyoruz araçlar 4 saat bekletiliyor. Yağmur yağıyor. Döküm sahası kapalı oluyor. Biz de geri dönüyoruz.” diye konuştu.

“BELEDİYE ÇÖZÜM BULANA KADAR..”

Hafriyatçı bir çalışan “Sabah 4’ten beri burada bekliyorum. Bize içerde bir tane dozer, yetersiz personel olduğu söyleniyor. Biz de döküm alanına girişleri kapatıyoruz. Belediye çözüm bulana kadar..” ifadelerine yer verdi.

ÇALIŞAMADIKLARI GEREKÇESİYLE İSYAN ETTİLER

Hafriyatçı Erkan Sarı, “Kamyoncular olarak mağduruz. Döküm sahamız yok. Başkanımız çözüm bulmuyor. Zenginlere var, gariban kamyoncuya yok. Her gün çalışamıyoruz. Bir gün çalışacağız bize ‘dur’ deniyor. Döküm yerine bir tane daha makine koyulsa kamyonlara yol verilse sorun olmayacak. Kamyonlar 60 gündür yatıyor. Biz çalışmak istiyoruz. Bunlar da çalıştırmamak istiyor. Bu sorun başından beri devam ediyor. Giriş ücretlerimizi ödüyoruz. Kartlı sistem, günlük 95 lira giriş ücreti.. Yağmur yağıyor çalışamıyoruz. Çise oluyor yine çalışamıyoruz. Bizim de geçindirdiğimiz ailemiz var. Başka bir gelirimiz yok.” şeklinde tepki gösterdi.

WhatsApp Image 2022-04-02 at 12.36.57

CHP’Lİ ZORLU, “YIKAMA TESİSİ YAPILSIN DOZER SAYISI ARTIRILSIN”

Yaşanan sorun üzerine olay yerinde bulunan CHP Ortahisar Belediyesi Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu ise, “Beni arkadaşlar aradı. Gülcemal döküm alanında problem olduğunu araçlarıyla içeri giremediklerini sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Geldik, durum tespiti yaptık. Aşağı yukarı 200 kamyon burada içeri döküm yapmıyor, protesto yapmaktalar. Sebebi de şu: Döküm alanına girmelerine izin verilmiyor. 2-3 tane alıp duruyorlar. Döküm yerinde tek bir dozerin olması ve bu dozerin bunlara hizmet verememesi. Bu kadar kamyona nasıl hizmet vereceksiniz? Veremezsiniz. Hava durumları malum. Yağmur, çamur, kar oluyor. Yağmurda yolları pisletiyorlar diye izin verilmiyor. Daha önce kaç kez söyledik. Kamyonlara yıkama tesisi yapın diye. Kamyonların tekerleklerini çamurdan arıtmak için tesis kurun dedik. 2-3 gün döküm geliriyle beraber tesis çok rahatlıkla kurulabilir. Yağmur yağdığında araçlar duruyor. Kamyoncular da ekmek yiyecekler. Mübarek Ramazanın birinci gününde şu rezilliği görüyorsunuz. Sayın Murat Zorluoğlu’na özellikle duyurmak istiyorum. Yaşanan mağduriyeti görmesini rica ediyorum. 35 tane dozer gönderilsin, yıkama tesisi yapılsın. Bu arkadaşlar yağmurda da döküm yapabilsin.” ifadelerini kullandı.

Dolgu sahasına giriş ücretlerini ödediklerini ancak sahaya döküm yapılması için izin verilmediğini kaydeden şoförler eylem yapıyor. Polisle karşı karşıya gelen şoförler eylemlerine devam edeceklerini yolu açmayacaklarını belirttiler.

Rabia MOLLAOĞLU

WhatsApp Image 2022-04-02 at 12.36.53WhatsApp Image 2022-04-02 at 12.36.54