Trabzon haber: Trabzon'da yapılan et zamları sonrası vatandaşa görüşlerini sorduk.

trabzon et zammı 24Trabzon'da son zamanlarda artan et zamlarını sorduk. Trabzonluların bir kısmı artışa tepki gösterirken bir kısmı ise bu durumun çalışmamakla alakalı olduğunu dile getirdi. Kısa süre içinde bir çok vatandaş 61medya mikronuna gelerek görüşlerini beyan etti. Bir vatandaş ise hükümete seslenerek bu duruma acilen bir çözüm bulunmasını istedi.

Vatandaşlar zamlara tepki gösterirken "1 Kilo 130 tl oldu nasıl alacağız biran önce bunun çözüme kavuşması gerekiyor. Bu şekilde mücadele etmemiz çok zor. Emeklilerin artık et alması imkansız oldu. 3 ay önce 75 TL'ye aldığım kıymaya 130 lira verdim. Artık et yiyemiyoruz. Emekliler ben de dahil olmak üzere poğaça ve çay ile karnımızı doyuyoruz. Bu şekilde olmaz." dedi. 

Trabzon bir değerini kaybetti! Trabzon bir değerini kaybetti!

Bazı vatandaşlar ise bu durumu çalışmamaya bağladı ve, "Yaşlı teyzeler köyde inek bakacak sonra et ucuz olacak. Böyle bir şey olmaz. Bu durum tamamen çalışmamak ile alakalı. Artık köyleri bıraktık. Çocukları gelinleri köylerde çalıştıramıyoruz." dedi. 

Kendi arasında tartışan vatandaşlar ise durumdan dolayı anlaşmazlık yaşadı. Bir vatandaş bu kadar sıkıntılıysan "300 liraya gel çalıştırayım seni." dedi.