Geçtiğimiz yıl Sanayi Bölgesi’ndeki kömür depolama alanındaki açık depolamandan dolayı bölge esnafı şikayetlerde bulunmuştu ve bu sorun çözüme kavuşmuştu. Aradan geçen bir yılın ardından ise Sezai Uzay Caddesi’nde yaşayan vatandaşlar benzer bir sorundan dolayı şikayet etmeye başladılar. Trabzon Limanı’nda açık şekilde depolanan kömürün pisliğinin rüzgarla beraber evlerine geldiğini, balkon ve camlarının aşırı derecede pislendiğini ifade ettiler. Bunun üzerine Ortahisar CHP İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman’da sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla konuya değindi ve bir fotoğraf paylaştı. Paylaştığı fotoğrafın altına “Dün Değirmendere Mahallemiz sakinlerinin doğalgaz için haklı taleplerini hep beraber takip ettik. Bununla kalmıyor ayrıca Liman tarafında açıkta depolanan kömürün de evlerde oluşturduğu pisliğinin engellenmesi için de talep geldi; balkonlarda camlarda oluşan tozlar göz önüne seriyor her şeyi…” ifadelerini ekledi. Biz de konuyla alakalı Oyman ile görüştük, Oyman’ın ifadeleri ise şu şekilde:

“İNSANLARIN TALEPLERİ VAR”

O konuyla alakalı bir rahatsızlık var. Zaten limanda açık hava depolaması görünüyor. Muhtemelen rüzgardan dolayı da karşı taraftaki Sezai Uzay Caddesi’ndeki evlerin balkonlarda pisliğin yoğunlaştığı şikayetler gelmeye başladı. Orada yaşayan insanların da bunun düzeltilmesi konusunda talepleri var.

Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek! Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek!

“RÜZGARIMIZ FAZLA AÇIKTA KALDIĞI SÜRECE SIKINTI DEVAM EDECEK”


Depolama soruna bir çözüm bulmak gerekiyor. Hatırlarsanız Sanayi’de de aynı sıkıntı olmuştu. Depolama alanın karşısındaki dükkan sahipleri de şikayette bulunmuştu. Orada depolama noktasında bir çözüm bulunmuştu. Burada hala açık havada depolama devam ettiği için rüzgardan dolayı sorun devam ediyor.  Karşı taraftaki evler bütün tozu alıyor. Depolama konusunda yapılabilecek bir çözüm varsa bunu düşünmek gerekiyor. Çünkü Trabzon rüzgarı fazla olan bir yer açıkta kaldığı sürece bu karşı taraf sürekli vuracak. Bu depolama sorunu çözülmeli.