Trabzon Çömlekçi’deki bıçaklı kavganın sanıkları Asliyedeki 8 celsenin ardından Ağır Cezada.

Songül MAZLUM - Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Çömlekçi Mahallesi’nde yıllar önce yaşanan bıçaklı kavga davasında başa dönüldü. Asliye Mahkemesinde 8 kez hakim karşısına çıkan sanıklar, duruşmalar sonucunda dosyanın Ağır Ceza Mahkemesinde görülmesi gerektiği yönünde karar verilmesinin ardından bu kez Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı.

Kasten öldürme suçundan tutuklu yargılanan sanık Göksal Y., “Ben kendimi savunmasam öldürülürdüm. Kafamda 15 çelik dikiş var.” iddiasında bulundu. Kalbinden bıçaklanan tutuksuz sanık Servet M. ise, “Sanık Engin C.’yi yere yatırmış ona vuruyordu. Ayırmaya çalışırken tam kalbime bıçak vurdu. Şikayetçiyim.” dedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

TTSO seçimleri öncesinde şaşırtan hamle TTSO seçimleri öncesinde şaşırtan hamle

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Çömlekçi Mahallesi’ndeki bıçaklı saldırının sanıkları Asliye Mahkemesindeki 8 celsenin ardından Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Yıllar önce Çömlekçi Mahallesi’nde Göksal Y., Servet B.’yi bıçakla kalbinden yaralayarak tutuklanmıştı. Tutuklu sanık Göksal Y. ile birlikte diğer sanıklar Engin C., Servet M., ve  Mustafa A., 2 Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. 

Tutuklu sanık Göksal Y., “Olaydan bir gün önce fuhuş yapan kadınlar Çömlekçi’de altgeçide toplanıyordu. Onları kovdum. Servet M., ‘O kadınlara dokunmasın.’  diye haber gönderdi. Olaydan bir gün sonra arkadaşım Mustafa A. ile alkol alıyorken içkimiz bitti. Ben de alkol almaya gittim. 8 kişi birlikte bana saldırdı. Kafamda dikişler var. Servet M. daha önce böyle olaylar yüzünden 3 kez vuruldu. Ben bu olayda kendimi savundum. Kimseyi hedef göstermedim. Ben bu insanların yaptıkları işin araştırılmasını istiyorum. Engin C., kadınlara yer ve müşteri temin ediyordu. Ben kendimi savundum. Başımda 15 çelik dikiş var.” iddialarında bulundu.

KAVGAYI AYIRIRKEN BIÇAKLANDIĞINI SAVUNDU

Kalbinden bıçaklanan sanık Servet M. ise, “Yahya E. İle çay içiyordum. Otellerin arasında kavga gürültü vardı. Engin C. yere yatmıştı ve ona vuruyordu. Ayırmaya çalıştım. Küfredip, tehditler savurdu. Bıçak savurdu, tam kalbimden bıçaklandım. Şikayetçiyim. Ölümden döndüm. Benim suçum günahım neydi! İnsanlık yaptım.”  iddialarını öne sürdü.  Engin C. ise, “Göksal Y.’nin elinde bıçak vardı. Servet ağabeyim kavga ettiğimi duyunca geldi. Tartışma çıktı. Bıçak çekti. Kimseye sopalarla vurmadım.” şeklinde beyanda bulundu. Duruşmada sanık ve tanık ifadelerinin dinlenmesinin ardından olaya müdahale eden polislerin de dinlenmesine karar verilerek duruşma ileri bir tarihe ertelendi.