Trabzonspor, Kızılyıldız ve ardından son dakika gelen gol ile kazanılan G.Antep maçının morali ile geldi Kayseri’ye. Milli aradan sonra seriyi devam ettirmek isteyen Trabzonspor, maçın ilk bölümünde baskı yedi ve bu süreçte Uğurcan’ın hatasından Kayseri’nin golü geldi. Uğurcan o pozisyonda topu asla ortaya değil, ya kenara ya da ileriye gönderecekti. Tabi ki Uğurcan, şampiyonlukta inanılmaz katkı yaptı. Ve gerçekten üst düzey bir kaleci. Ancak sezona iyi başlamadı ve bu maçta yediği golde belki de Trabzon’un maçı kaybetmesine neden olabilirdi. İnanıyorum ki kısa sürede Uğurcan geçen sezon gibi kalitesine yakışır performansına ulaşacaktır.

Trabzonspor golü yedikten sonra Kayseri karşısında inanılmaz baskı kurdu. Direkten dönen toplar, kale içerisinde kaçan fırsatlar gol olmadı ve devre Kayseri’nin üstünlüğü ile bitti.

Maçın ikinci yarısında Teknik Direktör Abdullah Avcı, tüm hücum silahlarını aynı anda sahaya sürdü. Buna karşın Kayseri geride oyunu kabul etmeye devam ederken, Trabzonspor’un baskısını da arttırmasını sağladı. Bu süreçte kazanılan ve tartışmasız penaltıdan Bakasetas’ın golü gelince Trabzonspor iyice yüklenmeye ve galibiyeti aramaya başladı. Bu anda bu kez hata yapan Kayseri savunması oldu. Bana göre maçın iyilerinden olan Maxi Gomez topu güzel bıraktı ve Umut Bozok klas vuruş ile topu ağlara gönderdi. Son bölüm biraz stresli geçse de Trabzonspor hak ettiği ve istediği galibiyete uzandı. Şampiyonluktan sonra Trabzonspor değişen kadronun sıkıntılarını yaşıyor ve zaman zaman arzu etmediği sonuçları alıyor. Ancak Abdullah hoca yeniden güçlü bir takım inşa etme yolunda kararlılıkla gidiyor. Bu süreçte üst üste üç galibiyet almak önemli. Trabzonspor geniş kadrosu ile birlikte ligde ve Avrupa’da yine iddialı olacağını göstermeye başladı.