Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin Ekim ayı üçüncü oturumu Başkanvekili Atilla Ataman başkanlığında yapıldı.

Toplantıda Çarşıbaşı ve Arsin Belediyelerinin ek bütçe kullanma talebi gündeme geldi. Çarşıbaşı Belediyesinin 14 milyon 780 bin TL'lik ek bütçe talebi kabul edildi. Arsin Belediyesinin de  15 milyon 920 TL'lik ek bütçe talebi kabul edildi.
Toplantıda Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu'nun itfaiye teşkilatının eşit muamele yapmadığı iddiaları gündeme geldi. Başkanvekili Atilla Ataman, "Olumlu raporu ikisi için de vermişiz. Ruhsatı aldıktan sonra yangın tüpü çıkarılmış. Kapı çıkarılmış.  Sizi yanıtmışlar. Ben Mecliste sizi zan altında bıraktıkları için özür diliyorum."  dedi. 


ÖLÜ RAHMET BULSUN DA KİMDEN BULURSA BULSUN


Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu ise  "Özür dilemek erdemdir. Ben de olan belgelerin hepsini sizinle paylaştım. Bunu bir polemik konusu yapmayağım. Konu açık. Eğer bu memnun edecekse vatandaşın işi görülsün. Mesele ölü rağmet bulsun." ifadelerini kullandı.  Başkanvekili Ataman, "Ölü rağmen bulurken dirileri de gömmeyin." dedi. 

Salih Cora'dan muhalefete ders niteliğinde açıklamalar Salih Cora'dan muhalefete ders niteliğinde açıklamalar


EK BÜTÇE TALEBİ KARARA BAĞLANDI


Ardından gündem maddelerine geçildi. Çarşıbaşı Belediyesinin 14 milyon 780 bin TL'lik ek bütçe talebi kabul edildi. Arsin Belediyesinin de  15 milyon 920 TL'lik ek bütçe talebi kabul edildi. Katlı otoparkın yönlendirme tabelalırnda hala TULAŞ yazıyor. İki gün önce değişti. Onzaman ben 3 gün önce geçmişim.