Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi 2022 yılının ilk oturumunu yaptı. Mecliste Büyükşehir Belediye çalışanlarına yapılan zamlar belli oldu. Başkan Zorluoğlu, memurlara sosyal denge tazminatı kapsamında yüzde 120 oranında zam yaparken, işçi memur ayırt etmeksizin promosyon ücretlerinin ise 8 bin 300 lira olduğunu açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Sosyal Denge Tazminat Sözleşmesi’ni yetkili sendikayla imzaladıklarını açıkladı. Zorluoğlu, “Geçtiğimiz yıl toplu iş sözleşmesinde belirlenen üst sınır olan yüzde 120 oranında sosyal denge tazminatı memurlarımıza vermeyi kararlaştırdık. Büyükşehir Belediyesi olarak memurlarımıza verebileceğimiz en yüksek tazminatı vermeye kararlaştırdık.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan personelimize hayırlı olsun. Hem memurlarımıza hem işçilerimize çok üst düzeyde ücret iyileştirmeleri yapmış yönetimiz. Rahat içerisinde ekonomik anlamda sıkıntı çekmeden yaşayan memurlarımızı işlerinde olumlu yönde etkileyebiliyor. İş kalitelerini artırıyor. Maaşlarının yatırıldığı banka promosyonu sona ermişti. Güzel bir pazarlık sonucunda bu işi de neticelendirdik. Hiçbir statü ayrımı yapmaksızın her bir personeli aynı kabul ettik. Vakıfbank direkt yetki verdi. Yaklaşık 8 bin 300 lira personel başı banka promosyonu dağıtılacak.” diye konuştu.

Rabia MOLLAOĞLU