Trabzon'da acil serviste çıkan arbede kameralarda Trabzon'da acil serviste çıkan arbede kameralarda

Büyükşehir Belediyesi sözleşmeli memur meselesinde hala bir karar veremedi. Belediye çalışanlarında heyecanlı beklenti sürerken Başkandan bu tarihi fırsatı kullanmasını istediler. Ancak Başkan Murat Zorluoğlu, henüz kararını vermemiş gibi. Başkan Zorluoğlu, yaptığı son açıklamada “Devleti zarara uğratmadan bu süreci yürüteceğim” demiş.

Devleti zarara uğratmak ağır bir iddia. Yani devletin tanıdığı bir hakkı çalışandan yana kullanmak devleti gerçekten zarara uğratır mı? Ya da devleti zarara uğratmamak çalışana verilecek bir hak konusunda inisiyatif kullanmak mıdır? İşte burası tartışma konusudur.

Ortahisar Belediye Başkanı A. Metin Genç, inisiyatifini çalışanlardan yana kullanmış ve hak eden çalışanlarına bu hakkı tanımıştır. Hal böyle olunca Ortahisar Belediyesi için ‘devleti zarara uğrattı’ iddiasında bulunulabilir mi? Sonuç olarak Başkan Zorluoğlu’nun henüz karar vermediği bu konuda yaklaşımları çalışanlarda tedirginliği daha da artırmaktadır. Bakalım Başkan Zorluoğlu en sonunda nasıl bir karar verecek?