Büyükşehir, sadece festivalleri, organizasyon hizmetlerini değil taşları da pazarlık usulüyle alıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, pazarlık usulü ihalelere doymuyor. Faaliyetlerinin tanıtımı için 796 bin liralık iki ayrı ihale düzenleyen, tek bir derginin sadece tasarımı için 45 bin lira harcayan, bir kitabın baskısına 140 bin lira veren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şehirde yapılan üstyapı çalışmaları için de pazarlık usulü ihaleleri tercih etti. Kunduracılar Caddesi’ndeki bakım ve onarımlarda kullanılmak üzere taş alımı da pazarlık usulüyle yapıldı.

Gözden kaçırmayın

Türkiye İstatistik kurumu (TÜİK) illere göre genç nüfusu açıkladı Türkiye İstatistik kurumu (TÜİK) illere göre genç nüfusu açıkladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, pazarlık usulü ihalelerine devam ediyor. Faaliyetlerinin tanıtımı için 796 bin liralık iki ayrı ihale düzenleyen, tek bir derginin sadece tasarımı için 45 bin lira harcayan, bir kitabın baskısına 140 bin lira veren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şehirde yapılan üstyapı çalışmaları için de pazarlık usulü ihaleleri tercih etti. Yaptığı ihaleler muhalefet tarafından sık sık eleştiri konusu olurken, Zorluoğlu eleştirileri adeta duymazdan gelerek açık ihale yapmak yerine Kunduracılar Caddesi’ndeki bakım ve onarımlarda kullanılmak üzere taş alımını da pazarlık usulüyle yaptı.  Ümit Yaşar Ünsal isimli bir iş insanıyla 10 Mayıs 2022’de 534 bin 435 TL’ye sözleşme imzalanırken, Başkan Murat Zorluoğlu’nun bir yılı aşkın süre önce başlayan altyapı ve üstyapı çalışmaları için açık ihale yöntemini neden tercih etmediği bilinmiyor.

Songül MAZLUM