Trabzon’un en değerli arazisi olan terminal alanını satışa çıkardığı için bir süredir eleştirilerin odağında olan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun Gençlik Şöleni adı altında düzenlediği Sefo konserinin maliyeti dudak uçuklattı. Belediyeye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Gençlik Şöleni adı altında 3 günlük bir eğlence planlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, gençlerden Sefo’nun sahneye çıkması için yoğun bir istek aldı. Şarkıcının sahne ücretinin fazla olması üzerine Başkan Zorluoğlu,

Bekir Sıtkı Tarım aday olmayacağım sözünün arkasında Bekir Sıtkı Tarım aday olmayacağım sözünün arkasında

3 günlük Gençlik Şölenini 1 güne düşürerek Sefo’nun sahne almasını sağladı.  Son dönemin popüler isimleri arasında yer alan Sefo’nun konserine Trabzon’da gerçekten büyük ilgi gösterildi.  Ortahisar Millet Bahçesi’nde düzenlenen etkinliğe gelen vatandaşlar ve öğrenciler gerekli güvenlik kontrollerinin ardından alana alındılar. DJ performansı ile başlayan Gençlik Şöleni’nde ilk olarak Seko ve Tefo sahne aldı.

Gençlere unutulmaz anlar yaşatan ikilinin ardından ünlü sanatçı Sefo sahne aldı. Yaklaşık 40 bin kişin katıldığı konserde Sefo’nun şarkılarına hayranları da eşlik etti. Ancak konser sırasında şiddetli rüzgar çıktı. Bunun üzerine konser alanında “Rüzgar başladı. Konseri bitirmek zorundayız” diye anons yapıldı. Genç rapçinin hayranları yine alandan ayrılmak istemedi. Ancak adeta fırtınaya yakalanan ünlü rapçi sahne süresini uzatmayarak alandan ayrıldı.