TİSKİ, Pelitli’de çeşmenin suyunu kesince Muhtarlık suyunu bağladı.

TİSKİ, Ortahisar ilçesi Pelitli Mahallesinde çeşmeye su bağlayıp gelen 600 liralık su faturasını ödemediği gerekçesiyle muhtarlık binasının suyunu kesti. Pelitli Mahalle Muhtarı Mustafa Koç, “Ortahisar Belediyesi muhtarlıkların elektrik, telefon, internet ücretlerini öderken Büyükşehir Belediyesi muhtarlıkları suyunu kesiyor.” dedi. Su faturasının kabarık gelmesinin nedeni ise Büyükşehir Belediyesinin vatandaşın kullandığı çeşme suyunu kesmesi üzerine muhtarlık suyunun çeşmeye bağlandığı kaydedildi.

IMG_0240

Trabzon'da TTSO toplantısı gerçekleşti Trabzon'da TTSO toplantısı gerçekleşti

MUHTARLIĞIN SUYUNU ÇEŞMEYE BAĞLAYINCA..

Ortahisar Pelitli Mahallesi Muhtarı Mustafa Koç, “2003 yılında vatandaş tarafından yaptırılan çeşmemiz Pelitli Belediyesi zamanından beri hizmet veriyordu. Büyükşehir Belediyesi ekonomik tedbir dolayısıyla Trabzon’da bütün çeşmelerin suyunu keseceğini söyledi. Gelip bizim suyumuzu da kestiler. Mahallemizde bulunan belediyenin deposunun tahliye suyundan çeşmenin beslendiğini söylediğim halde çeşmenin suyunu kestiler. Trabzon’da ise çeşmelerin suyunu kesemediler. Pelitli Mahallesine karşı Büyükşehir olsun Ortahisar olsun hizmet almamızı engelleyenler var. Bunlar gelip suyumuzu kestiler. Ben de muhtarlığın suyunu çeşmeye bağladım. 1 ayda 600 lira su faturası geldi. Faturayı da ödemedim. Faturayı ödemedim diye muhtarlığın suyunu kestiler. Deponun tahliye suyunu ise kanalizasyona bağladılar. Belediyenin tahliye suyu kanalizasyona akıp giderken Pelitli halkının, imam hatip de okuyan öğrencilerin su ihtiyacını gördüğü çeşmeyi kuruttular. Gelsinler şu çeşmenin suyunu neden kestiklerini açıklasınlar.” ifadelerine yer verdi.

IMG_0238

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MUHTARLIKLARIN SUYUNU KESİYOR”

Koç, muhtarlığa gelen 600 liralık su faturasından sonra TİSKİ’nin muhtarlığın suyunun kesmesini eleştirerek “Kestikleri sırada ben yoktum. Beni telefonla aradılar. ‘Suyunuzu keseceğiz’ dediler ben de ‘kesin’ dedim. Ortahisar Belediyesi muhtarlıkların elektrik, telefon, internet ücretlerini öderken Büyükşehir Belediyesi muhtarlıkların suyunu kesiyor. Ben su faturasını daha sonra ödeyerek açtırdım. Ancak çeşmeye su bağlayamıyorum. Her ay 600 lira su faturası ödeyecek gücümüz yok.” diye konuştu.

Rabia MOLLAOĞLU