Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yapımı devam eden Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Seçim Merkezini ziyaret ederek, bazı fotoğraflar paylaştı. Ancak Hüseyin isimli vatandaş, fotoğraflarının bazılarının bilgisayar ortamında hazırlanan fotoğraf olduğunu belirterek, Başkanı uyardı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yapımı devam eden Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Seçim Merkezini ziyaret ederek, bazı fotoğraflar paylaştı. Ancak Hüseyin isimli vatandaş, fotoğraflarının bazılarının bilgisayar ortamında hazırlanan fotoğraf olduğunu belirterek, Başkanı uyardı. Algı oluşturmak isteyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, fena yakalandı. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, geçtiğimiz hafta Beşirli Mahallesinde yapımı devam eden Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Seçim Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaret sonrası Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı  Murat Zorluoğlu’nun sosyal medya hesabından yapılan görsel paylaşımlarda önemli detay sosyal medya kullanıcıların gözünden kaçmadı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, “Müstakil bir merkez olarak Türkiye’de ilk… Sadece Trabzon için değil, Türk sporu için muhteşem bir kazanım. Çok yakında hizmete alıyoruz…” diyerek Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Seçim Merkezinin iç mekan görsellerini render olarak paylaşması dikkat çekti.

İç mekânın render alınmış görüntülerini paylaşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ’na bir vatandaş “Fotoğrafların yarısı animasyon. Metaverse’de açtınız sanırım. Gerçek dünya parası ile ödemediyseniz sorun yok. Yanlış fotoğrafları paylaşmışsınız. Bu da inanılırlığınızı azalttı. Halk ile inatlaşmadan hatanızı kabul etmek size kayıp değil kazanç olarak geri döner.” diye yorum yaptı. Yoruma karşılık veren Başkan Zorluoğlu, “Hüseyin Bey, gidip yerinde görmek ister misiniz? Fotoğrafların tamamı bu sabah çekildi.” dedi.trabzon-buyuksehir-belediye (2)trabzon-buyuksehir-belediye

Hüseyin adlı vatandaş ise Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu’nun fotoğrafların gerçek olduğu ısrarı üzerine “Murat Bey, iyi niyetinizi ve nezaketinizi göstererek cevapladığınız için teşekkür ederim. Aşağıdaki 2 fotoğrafın gerçek olmadığı maalesef çok net ortada. Size yanlış bilgi veriyor olmasınlar?” diye soru yöneltti.

trabzon-buyuksehir

Akçaabat dönüşüm mağdurları Büyükşehir Belediyesini bastı

Akçaabat’ta dolmuş dönüşümü için araçlarını otobüse dönüştüren şoförler mağduriyetlerinin giderilmesi için Trabzon Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Seslerini Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na iletmek isteyen şoförler Büyükşehir Meclisine girmek istedi. Belediye önünde bekleyen kalabalığı gören Başkan Zolruoğlu, kalabalığın yanına gelerek kendilerine randevu verdi.

Trabzonspor taraftarlarından Trabzon Büyükşehir Belediyesine Tepki!

Trabzon Akyazı Stadı’nın girişine taraftarlar tarafından emek verilerek asılan Trabzonspor bayrağı, Büyükşehir Belediyesini rahatsız etti.

Trabzonspor taraftar derneği başkanı ve bordo mavili taraftarlar her ne kadar Büyükşehir ile temasa geçmiş olsalar da bayrağın yerinden koparılmasına engel olamadılar.

BÜYÜKŞEHİRİN FESTİVALİ 2 MİLYONA MAL OLMUŞ

Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz haftalarda şehrin karşı çıkmasına rağmen gerçekleştirdiği festivalin yankıları devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinin bu konuda kamuoyunu yanılttığı ve festival masraflarının bilinçli olarak 402 bin lira tuttuğunu duyurduğu iddia ediliyor. Hâlbuki bu para ödemenin bir bölümü imiş. Büyükşehir bütçesinden pazarlık usulüyle doğrudan ödenen bir rakammış.

Dün bize ulaşan yeni bir bilgiye göre Büyükşehir Belediyesi ayrıca şirket üzerinden 1 milyon 600 Bin lira daha ödemiş. Yani festivalin maliyeti Trabzon’a 2 milyon liraya patlamış.

AK Parti İl Başkanına basın toplantısında gazeteciler soruyor.

“Sayın Başkan… Bu pandemi döneminde ve 400 bin lira ödenerek yapılan festival için ne diyorsunuz?” AK Partinin kuruluş felsefesine dönmekten gurur duyan ve kendisini de bu çerçevede konumlandıran Dr. Sezgin Mumcu’nun cevabı çok ilginç. “Trabzon’da herkes dindar değil. Festivalle eğlenmek isteyenler de var.” Sanki gazeteciler festivalin sosyal boyutunu sormuş gibi.

Şimdi yeni soruyu biz soralım.

“Sayın Başkan hükümetin aldığı tasarruf tedbirlerine rağmen Büyükşehir Belediyesi festivale 2 milyon TL ödemiş. Buna ne dersiniz?” Bakalım İl Başkanı Mumcu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu’na “Gerçek rakam nedir Sayın Başkan?” sorusunu sorup kamuoyunun merakını giderecek mi? Hatta bize “günebakış’ın yazdığı iddialar doğru değil” diyebilecek mi?

İkinci soruyu vaka artışları hafta sonu açıklanınca soracağız.

belediye

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ihalelerinde pazarlık usulünü tercih etmeye devam ediyor

TRABZON Büyükşehir Belediyesi, açık ihale yerine pazarlık usulü ihaleleri tercih etmeyi sürdürüyor. Belediyenin alacağı gıdalarda, yapacağı yol betonlamasında, düzenleyeceği festivalde, uygulanacak tefrişat gibi birçok alanda pazarlık usulü kullanılıyor.

Pazarlık usulünde AK Parti yönetiminde yer alan bir iş insanıyla pazarlığa oturulmasında da bir beis görülmüyor. Yüzbinlerce liralık mal ve hizmet alımlarının herkesin katılabileceği açık ihale usulü ile yapılmaması tepki topluyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinde Usulsüzlüğün adı 21F

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, afaki rakamlarla pazarlık usulü (21F) ihalelere doymuyor. 

“Belediye İcraatlarını Tanıtıcı Videolar ve Dijital Reklam” işi için 21 Kasım’da pazarlık usulüyle yapılan ihalede ihaleyi belediye şirketi olan Trabzon Kent Spor Turizm ve Bilişim Organizasyon Hizmetleri Anonim Şirketi aldı. Üstelik 402 bin 360 bin TL’lik yaklaşık maliyet belirlendi ve 24 Kasım’da sözleşme yüzde 1’lik kırımla 399 bin 190 TL’ye imzalandı. Trabzonlunun 399 bin lirası video ve dijital reklama gitti.

Büyükşehirin icraatlarını anlatmak için 399 bin 190 TL’lik video ve dijital reklam da yeterli gelmedi. Büyükşehir tarafından yine pazarlık usulüyle ve yine aynı firmaya bu kez “Belediye Faaliyetlerinin Yer Aldığı Doküman Hazırlanması ve Basımı” işi verildi. Bu iş içinse yaklaşık maliyet 398 bin 400 TL olarak belirlendi.

Sözleşme ise 397 bin 500 TL’ye imzalandı. Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun icraatlarını tanıtmak için sadece iki ihalede belediyenin kasasından 796 bin 690 TL çıkmış olacak.

Fransa’daki Türk vatandaşı Mustafa Asan zamları konuştu Fransa’daki Türk vatandaşı Mustafa Asan zamları konuştu

Eski Belediye Başkanı Melek, Büyükşehir’i uyardı

Trabzon eski Belediye Başkanı ve Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) Trabzon Şube Başkanı Hasan Melek, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde Trabzon basın mensupları ile bir araya geldi.

Yaptığı basın toplantısın düzenleyeceği son basın toplantısı olduğunu söyleyen Melek,

Trabzon gündemine yönelik açıklamalarda bulundu. Melek, yaptığı basın açıklamasında Değirmendere’de yapılmaya başlanan yeni otogarın yerinin yanlışlığını anlatarak oluşacak sorunları anlattı.

Trabzon Büyükşehir’in kırsal yerleşik alan davasını kaybetti

 Trabzon Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Cemil Pehlevan, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne açtıkları davayı kazandıklarını açıkladı.

Pehlivan, “Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 14 Şubat 2020 tarihinde aldığı Trabzon’un tarım alanlarını ve köy yerleşik hayatını etkileyecek, plansız alanlarda %40’a varan yapılaşma koşullarının bulunması nedeniyle tarım dışı kullanımın önünün açıldığı ve binlerce hektar tarımsal üretim alanının tarım dışına çıkarıldığı hukuka aykırı karar iptal edildi” dedi.