Zorluoğlu Lüks Mobilyaları Savundu

28 Mart 2021 Pazar 10:21
Zorluoğlu Lüks Mobilyaları Savundu

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, İstanbul'dan 898 bin liraya açık ihale yapmadan doğrudan temin yoluyla aldığı lüks mobilyaları savundu. Zorluoğlu,1.5 yıl devam eden tadilat süresinde almadığı mobilyalar için,"işin ivediligine binaen pazarlık usulüyle alınmıştır"dedi.Daha 5 yıllık mobilyaların üstüne 898 bin liralık ve İstanbul'dan doğrudan ve açık ihalesiz mobilya alan Zorluoğlu,bir de" pahalı ve lüks degillerdi" dedi. Neden Trabzon'dan almadığına ilişkin herhangi bir açıklama getirmedi.

İşte Zorluoğlu'nun açıklaması:

"Ortahisar Belediyesinin yeni binasına taşınmasından sonra, binamızın boşalan büyük bir bölümü hizmet gereklerine uygun olarak yeniden planlanmış ve binada kapsamlı bir onarım gerçekleştirilmiştir.

Tadilat sonrasında bazı yeni daire başkanlıkları binaya taşınmış, yeni toplantı odaları, genel sekreterlik, danışmanlar ve başkan vekilleri odaları oluşturulmuş ve başkanlık makamı tüm ofisleriyle bir üst kata taşınmıştır.

Oluşturulan bu yeni ofis ve çalışma mekanları için ortaya çıkan mobilya ve büro malzemeleri ihtiyacı, Kamu İhale Kanunu kapsamında, işin ivediliği dikkate alınarak pazarlık usulüyle karşılanmıştır.

Bazı basın organlarında yazıldığının aksine, alinan mobilya ve büro malzemeleri sadece Başkanlık Makamı için kullanılmamıştır. Başkanlık makamı ile birlikte özel kalem, protokol, ziyaretçi bekleme bölümü, genel sekreterlik, danışmanlar, başkan vekillerinin oda ve ofisleri ile yeni toplantı salonlarının ihtiyaçları da bu kapsamda karşılanmıştır. Ancak ihale belgesinde işin pratiği gereği “Başkanlık Makamı" yazdığından bu durum bazı kesimlerce yanlış anlaşılmıştır.

Yani 898 bin liralık mobilya ve büro malzemesi sadece Başkan Makam odası için kullanılmamış, onunla birlikte birçok belediye birimimizin ihtiyaçları da karşılanmıştır.

Alinan mobilya ve büro malzemesinde kesinlikle lüks malzeme alımı cihetine gidilmemiș, pahalı olmayan ve ortalama mobilyalar tercih edilmiş, Başkanlık Makamı dahil, tüm birimler fiyat ve kalite bakımından makul ölçüler içerisinde kalınarak tefriş edilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur."

Son Güncelleme: 28.03.2021 15:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.