Zam demeçlerini abartı buldu

CHP’li Oktay Söğüt, Büyükşehir iştiraklerinde çalışan işçilere yapılan zammı demeçler üzerinden eleştirdi

22 Aralık 2020 Salı 11:13
Zam demeçlerini abartı buldu

Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Oktay Söğüt, Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinde çalışan işçilerin maaşına yapılan zam nedeniyle verilen demeçleri abartılı buldu. Büyükşehir Genel Sekreteri Ahmet Adanur ile Sendika Başkanı İsmail Kaplan’ın yaptığı teşekkür konuşmasına eleştiri oklarını yönelten Söğüt, “Belediye, işçinin emeğinin hakkını vermek zorundadır. Trabzon simidine gelen yüzde 20 zam kadar işçiye zam vermek de abartılacak bir şey değildir.” dedi.

ZAMMI ABARTTILAR

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinde çalışan işçilerin maaşına yüzde 17 ila yüzde 22 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Yapılan zammın ardından kameraların karşısına geçen Büyükşehir Genel Sekreteri Ahmet Adanur ile Sendika Başkanı İsmail Kaplan’ın yaptığı teşekkür konuşmalarını ise Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Oktay Söğüt abartılı buldu. Söğüt, Trabzon simidine gelen yüzde 20 zam kadar işçiye zam vermenin abartılacak bir şey olmadığına dikkat çekti ve “Belediyeler, vatandaşına vereceği hizmetin kalitesi için, bu hizmeti yerine getiren işçinin alın terinin karşılığını vermek çabasında olmak zorundadır. Yapılan zam yeterli olmasa da teşekkürü hak eder ama minnet ve şükranı asla…” ifadelerini kullandı.  

ADANUR VE KAPLAN’I KENDİ SÖZLERİYLE ELEŞTİRDİ

Büyükşehir Genel Sekreteri Ahmet Adanur ile Sendika Başkanı İsmail Kaplan’ın sözleri üzerinden eleştirilerde bulunan CHP’li Söğüt, “Birkaç gün önce de Trabzon Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinde çalışan işçilerin maaşına yüzde 17 ila yüzde 22 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sayfasından okuduğumuza göre; İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, işçilerin mutlu olmasından, daha rahat bir yaşam sürmesinden ve Başkan Zorluoğlu’nun riyasetinden bahsetmiş. İmza töreninde ilgili sendikanın şube başkanı ise yaptığı konuşmada, Başkanın babacan tavırlarından çok mutlu olduğunu belirtip, işçinin yüzünü güldüren başkanım sizin de yüzünüz gülsün deyip abartının abartısı bir teşekkür konuşması yapmış. Hem genel sekreterin hem de sendika şube başkanının yaptığı konuşmaları okurken, açıklamanın Başkan Zorluoğlu yerini yurdunu satıp işçiye verecek cümlesiyle biteceği izlenimine kapılıyor. Oysaki ne yerini yurdunu satan ne de cebinden bir kuruş veren var. Pandemi sürecinde daha da artan hayat pahalılığı karşısında, daha bu ayın başında sessiz sedasız Trabzon simidine gelen yüzde 20 zam kadar işçiye zam vermek abartılacak bir şey değildir.” diye konuştu.

HABER: Gültekin SADIKOĞL

Anahtar Kelimeler:
CHPOktay Söğüt
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.