Flaş Haber
Kapat

Vekiller Çubuklu’da

AK Parti  ve CHP Milletvekilleri Çubuklu’yu konuştu

08 Ocak 2021 Cuma 09:58
Vekiller Çubuklu’da

Trabzon’un Arsin ilçesi Çubuklu Mahallesi’nde yaşanan toprak kayması sonucu 20 hane zarar gördü. Bölge halkının yaşadığı sorunları yerinde tespit etmek için CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ayrı ayrı incelemelerde bulundu. Milletvekili Kaya vatandaşlarla yaptığı görüşmenin ardından, “Trabzon İl Başkanımız ve Arsin İlçe Başkanımızla birlikte heyelan tehlikesi altındaki Çubuklu Mahallemizde incelemelerde bulunduk. Bölgedeki sondaj çalışmaları bir an önce tamamlanarak yerleşim yerlerinin akıbetine karar verilmeli ve mahallelinin mağduriyeti giderilmelidir.” çağrısında bulundu.

VATANDAŞ LEHİNE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Milletvekili Ayvazoğlu da bölgede incelemelerde bulunduktan sonra yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Milletvekili Ayvazoğlu, “Arsin ilçesi, Çubuklu Mahallesi’nde yaklaşık 20 hanemizde meydana gelen toprak kayması sonucu oluşan hasar kaydı tespit çalışmalarını yerinde inceleyerek, hem mağdur vatandaşlarımızdan hem de hasar tespit çalışmalarında görevli AFAD ekiplerinden çalışmalar hakkında bilgi aldık. Mahallemizde; bir yandan, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız marifetiyle yürütülen sondaj çalışmaları neticesinde toprak kaymasının sebebinin ve kesin çözümünün bulunup bulunmadığının tespiti için çalışılıyorken, diğer yandan AFAD marifetiyle ağır hasarlı binaların ivedilikle boşaltılması ve bu binalarda oturan vatandaşlarımıza taşınma ve kira yardımı gibi konularda devletimiz, vatandaşlarımız lehine titizlikle çalışmalarını ve yardımlarını sürdürüyor.” açıklamasında bulundu.

“ŞOVENİST VE POPÜLİST SÖYLEMLERİ”

Bölgeye yapılan diğer ziyaretlere de atıfta bulunan Ayvazoğlu, “Devletimizin tüm kurumlarının, her türlü doğal afet veya zarar, ziyan durumunda milletinin hizmetine ve emrine sunulduğu politikaların mimarı AK Parti ve onun AK hükümeti burada da milletimizin hizmetkarı ve hamisi olmaya devam ediyor. Tek tek görüştüğümüz zarar gören Çubuklu mahallesi sakinleri; yüksek dağdan kar bağışlayan şovenist ve popülist söylemlerin sahiplerinin de, gerçek manada her iş ve icraatıyla milletini önceleyenlerin de farkında olduklarını söylüyorlar. Sağ olsun var olsunlar!” ifadeleriyle dikkat çekti.

HABER:Songül Mazlum

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.