Üst geçitin zararını kim ödeyecek?

22 Aralık 2020 Salı 09:47
Üst geçitin zararını kim ödeyecek?

Ortahisar Belediye Meclis Üyesi CHP’li Ömer Dayı, kent ortak akılının tüm itirazlarına rağmen Pazarkapı’da yapılan şimdi de yıkılacak olan işlevsiz Reşadiye Kavşağı’yla ilgili konuştu. Dayı, “İtiraz ettik, yaptılar. Yapılırken karışmayanlar şimdi yıkılsın diyor. Ortada kamu zararı var. Fatura vatandaşın üzerine mi kaldı?” dedi.

UCUME YIKILACAK AMA?

7 Eylül 2010 tarihinde toplanan Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisince kabul edilerek yapılan Reşadiye Kavşağı, 10 yıl sonra yıkılıyor. Kavşak yapılmadan projeye karşı çıktığını dile getiren Ortahisar Belediye Meclis Üyesi CHP’li Ömer Dayı da ortada kamu zararının olduğunu ve bunun vatandaşa fatura edileceğini ifade etti. Reşadiye Kavşağından ‘ucube’ diye söz eden Dayı, “Ucube viyadük Trabzon ilimiz, Ortahisar ilçemiz, Reşadiye ( itfaiye ) kavşağının olduğu yerde.  Burası 10 yıl önce Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun Belediye Başkanlığı döneminde yapıldı.  Benim de Meclis Üyeliğimin ilk dönemiydi.  Meclis toplantılarında defalarca görüştüğümüz,  tartıştığımız, hatta kavgasını yaparak karşı çıktığımız viyadük ( Ucube ) nin bugün yıkılması için görüş beyan edilerek, girişimler yapılıyor.  Dün biz karşı çıkarken bizi eleştirenler, ses çıkarmayanlar, bugün yıkılsın diyorlar, Pekâlâ bunun kamu zararını kim karşılayacak, her zaman olduğu üzere fatura vatandaşa mı kaldı.” diye konuştu.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU NELER DEMİŞTİ?

Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Pazarkapı Mahallesi itfaiye karşısında bulunan Reşadiye kavşağını düzenlemek için 10 aydan beri çalıştıklarını belirterek, şunları söylemişti: “Bu alanda trafik kazalarını önüne geçmek ve trafik sıkışıklığını azaltmak için Karayollarıyla birlikte çok detaylı olarak çalışmalarımızı sürdürdük. Öncelikli olarak hedefimiz bu kavşağın dal çık şeklinde geçilmesiydi. Ama kod farkının kurtarmamasından dolayı ve ani baskın yağışlarda suyun ve heyazanların drenajının yapılmasının zorluklarından dolayı en uygun çözümün köprülü kavşak olarak yapılması noktasında Karayollarıyla görüş birliğini vardık. Oy çokluğu ile meclisimizden geçen Köprülü kavşak projesi Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna sunacağız. Kurulun vereceği karara göre Reşadiye kavşağını yeniden düzenleyerek Trabzonluların hizmetine sunacağız. 

HABER: Gültekin SADIKOĞLU

Son Güncelleme: 22.12.2020 09:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.