Üslup nedir bilmez bir şahsiyettir

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Mumcu’ya ateş püskürdü

08 Nisan 2021 Perşembe 14:25
Üslup nedir bilmez bir şahsiyettir

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu’ya kendisinin yaptığı paylaşım üzerinden piar çalışması yapılıp tanınmaya çalıştığını iddia ederek tepki gösteri. Mumcu’nun il başkanlığına seçim yoluyla gelmediğini savunan Kuvvetli, gündem değiştirme yoluna gidildiğini ve Mumcu’nun Trabzon’daki asıl sorunlarla ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Kuvvetli, ayrıca Mumcu’ya İYİ Parti’ye İP dememesi gerektiğini hatırlattı.

“KİMSE SEÇİM YOLUYLA GELDİĞİNİ İDDİA ETMESİN”

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun seçim yoluyla başkan olmadığını öne sürerek şu açıklamalara yer verdi: “AK Parti İl Başkanı Sayın Sezgin Mumcu, maalesef teşkilat nedir, siyasi etik nedir, muhatapları için kullanması gereken üslup nedir bilmez bir şahsiyettir. Büyüklerimizin sözüyle üslubu beyan ayniyle insandır.  Farklı siyasi kesimlerden oy almak amacıyla AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından o koltuğa oturtulmuştur.  Ancak bu şahıs kendisini partisine ve tabanlarına kabul ettirmek, oturduğu koltuğu koruyabilmek ve içindeki ezilmişliği aşabilmek amacıyla fikri, zikri olmayan konularda ahkam keserken ne kadar boş sözler konuştuğunun farkında bile olmuyor. Kimse seçim yoluyla geldiğini iddia etmesin, çünkü il başkanlığına aday olanların salona alınmadığı bir seçim sonrası İl Başkanı olmuştur.”

“PİAR ÇALIŞMASI BENİM BİR PAYLAŞIMIM ÜZERİNDEN YAPILMIŞ”

Mumcu’nun tanınmadığını ve yapılan piar çalışması ile tanıtılmaya çalışıldığını savunan Kuvvetli, “Sezgin Mumcu teşkilat mensupları tarafından tanınmadığı için bir piar çalışması ile hem tabanlarına hem de kamuoyuna tanıtılması istenmiştir. Bu piar çalışması benim bir paylaşımım üzerinden yapılmış olmasını elbette çok iyi anlıyorum. Anlamadığım ise bir devlet adamı olarak gördüğüm Trabzon Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu'nun neden bu çalışmanın bir parçası olduğudur. Yaptığım paylaşımda Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanı'nın, Cumhurbaşkanı'nın ismini telaffuz etmediğim halde Cumhurbaşkanı'nı kast ettiğim kanaatine nasıl vardıklarını hala anlamış değilim. Esasında Cumhurbaşkanına hakaret eden kendileri olmuştur. Çünkü isim vermeden yaptığım bir paylaşım için ‘sen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan demek istedin’ diyorlar.” dedi.  

“YARATILMAK İSTENEN SUNİ GÜNDEMLERLE ÖRTÜLEMEZ”

Kamuoyunda algının değiştirilmeye çalışıldığını ileri süren Kuvvetli, “Yukarıda vurgulamak istediğim gibi esas amaçları, tanınmayan İl başkanı olarak seçilen Sezgin Mumcu'yu AK Parti tabanına, topluma tanıtma ve kendisinin de Cumhurbaşkanına yaranma gayreti olduğu aşikardır. Bunda da kısmen başarılı oldular. Bu çalışmanın benim üzerimden yapılmasının bir başka sebebi Türkiye'nin her tarafında olduğu gibi Trabzon'da da AK Parti gidiyor, İYİ Parti geliyor gerçeğini örtme çabasıdır. Bu gerçek yaratılmak istenen suni gündemlerle örtülemez ve değiştiremez. Türkiye’nin gerçek gündemi ekonomik kriz, küresel Koronavirüs salgını ve 19 yıldır yönetilemeyen güzel ülkemizdir.” diye konuştu.  

“EY MUMCU, MUM DİBİNE IŞIK VERMEZ”

Mumcu’nun Trabzon’daki sorunlarla ilgilenmesi gerektiğini ve İYİ Parti’yi İP olarak ifade etmemesini aktaran Kuvvetli, “Sezgin Mumcu, eğer ki bir şey söyleyecekse Trabzon’daki yüzde 27 oranında olan genç işsizliğinden, esnaf ve sanatkârı oyalamalarından, Trabzon’un alt yapı sorunlarından bahsetsin. Esnafın dertlerine nasıl çare olacaklarını anlatsın. Salgın döneminde Trabzon'un düştüğü bu durumdan nasıl kurtulacağından, milletin aç susuz nasıl oruç tutacağından bahsetsin. Ey Mumcu, mum dibine ışık vermez diye bir söz var ya işte bizler için siyasette siz tam olarak bu sözün karşılığısınız. Gelin mesleğinize dönün orada milletimize daha çok faydanız dokunur. Sezgin Mumcu, İYİ Partiye bir daha 'İP' dersen bir zamanlar küçük ortağınız size attığı 'İP'in faydalarını anlattığımda sakın kızma! Şahsıma ve partime yönelik yapılacak her türlü saldırıya her zaman misli ile cevap vereceğimin bilinmesini kamuoyuna saygı ile duyurulur.” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.