Tünel Akvaryum'un hizmet tarihi belli oldu

Başkan Genç, Meclis’te müjde üstüne müjde verdi

09 Nisan 2021 Cuma 13:19
Tünel Akvaryum'un hizmet tarihi belli oldu

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç,2020 yılı faaliyet raporuna yönelik Meclis toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Tünel Akvaryumun yanı sıra birçok müjdeler paylaşan Başkan Genç, “Pazarkapı kentsel dönüşüm alanını peyzaj kısmıyla beraber yapıp tamamladık. Hak sahiplerine teslim ettik. Hayırlı olsun. Dezavantajlı gruplarla ilgili 17 engelli derneğimize verdiğimiz sözü yerine getirdik. 200 metrekarelik alanı onlara tahsis ettik. İç konseptlerini yapıp teslim edeceğiz. Evde bakım hizmetlerine pandemi nedeniyle ara verdik. Devam edecek. Pazarkapı’daki tarihi binamızın restorasyonunu tamamladık.” dedi. 
SPOR KOMPLEKSİ OLARAK HİZMET VERECEK
Trabzon’a yeni bir spor kompleksi kazandırdıklarına işaret eden Başkan Genç, “Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzu bölgesinde 4 adet tenis kortumuzda var hem de bir kapalı spor salonumuz var. Orayı spor kompleksi olarak hizmete alacağız. Yüzme havuzunda güçlendirme çalışmaları tamamlandı. Amacımız sosyal belediyecilik. Bir gün öğrencilerimize,bir gün engelli kardeşlerimize, bir gün de kadınlarımıza vermek istiyoruz. Sonrasında normal hizmet verecek. Spor Bakanlığımızın finansıyla ilgili desteği oldu. 1 milyon destek geldi yine destek gelecek. Şehrimizde eksikliğini hissettiğimiz kadın konul evini hizmete aldık. Atık getirme evleri 14 tane şehrimizde. İnşallah daha da artar.” şeklinde konuştu. 
TÜNEL AKVARYUMDA SON DURUM
Tünel Akvaryumla ilgili çalışmaların da sürdüğüne işaret eden Başkan Genç, “Akvaryumla ilgili çalışmalarımızı bu yıl tamamlayacağız. 22 Eylül 2021’de hizmete alacağız. Yeşili artırmak ve atık yönetimi konusunda çalışma yapmamız lazım. Yeşili artıracak her şeye destek olmamız lazım. Kanuni Bulvarımızda Karayolları Orkent’le proje bazında ciddi gayret ortaya koyuyorlar. Erdoğdu’da Beşirli’de alanlar devredildi. Oralarda hem yeşili artıracağız hem de bulvarın soğuk görüntüsünü azaltmış olacağız. Doğu Park’ı Çukurçayır’a kazandıracağız. İskele Park Projesini Büyükşehir Belediyesi aldı.” ifadelerini kullandı.
KÜLTÜR ROTASI PROJESİ TAMAM
Projelere yönelik de açıklamalarda bulunan Başkan Genç, “Hasan Paşa Hamamı kurulda. Kurul neticesinde yapıp hizmeti alamayı düşünüyoruz. Kültür rotası projemiz tamamlandı. Kurulda şu anda. Sadece alanın sit alanı olması nedeniyle Bakanlıktan görüş bekliyoruz. İnşallah bu çalışmamızı da bu yıl  hayata geçireceğiz. Afet eğitim parkımızda da çocuklarımızı eğiteceğiz. Projenin maliyetinin hepsi AFAD’dan karşılanacak. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya teşekkür ederiz. Bu dönem hayata geçirmeyi planlıyoruz.” açıklamalarında bulundu. 
PİYASAYA BORCU OLMAYAN BELEDİYE Belediyenin borç durumu hakkında da konuşan Başkan Genç, “Borç devralarak doğan bir belediyeyiz. Projelerimiz dışında ayrıca bir şeye girmeyi düşünmüyorum. Bütçeyi iyi idare etmek benim sorumluluğumda. Ayrı bir borçlanmaya girmek istemiyorum. Gelir içinde konuştuk. Parsel terkini satarak ya da atık bir parselse piyasa değerinde satarak gelir elde etmeye çalışacağız. 46 dönüm yeri taş ocağı olarak aldık. Altyapı malzemelerini şantiyelerimizde üretecek kapasitedeyiz. Bir anlamda tasarrufta bulunduk. Kapasite artırımına gittik. Bir diğer konu borçlarla ilgili Aralık 2020 itibariyle piyasa borcumuz yok. Mali disiplinimiz var. Ocak ayını da ödüyoruz. Cari harcamalarımız dışında piyasaya borçlarımızı 3 ayda ödüyoruz. İl bank kredileri ve SGK giderleri dışında borç yok. Şu anda 11.90 çok uygun şartlardan Vakıfbank’tan aldığımız kredimiz var.  27 milyon civarında da hesabımızda para var. Vakıfbank yetkilisi bizden daha karlısınız diyor. Vakıfbank haricinde özel tüzel hiçbir bankadan kredi kullanmadık. Çok zorda kalmazsak da kullanmayı düşünmüyoruz. Personel olarak toplu alımımız yok. Temizlik ve güvenlik için münferit olarak alımlar yapıldı.” açıklamalarında bulundu. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.