TİSKİ MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINSIN

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Kurt’un uğradığı mobbinge İYİ Parti İl Başkanı Kuvvetli’den tepki

12 Ocak 2021 Salı 13:21
TİSKİ MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINSIN

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt’un TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın makamında uğradığı mobbing ve hakaretlere İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, sert sözlerle tepki gösterdi. Kuvvetli, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na seslenerek Genel Müdür Tekataş’ın görevden alınmasını istedi

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt’un, işçisi olduğu TİSKİ’de Genel Müdür Ali Tekataş tarafından maruz kaldığı mobbing ve hakaretler tepki topladı. İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Saadet Partisi İl Başkanı Kurt’un verdiği röportaj yüzünden 45 dakika kapıda bekletilmesini, makamda oturmasına izin verilmemesini, hakarete uğramasını ve adeta kovular gibi odadan çıkarılmasını sert sözlerle eleştirdi.  Başkan Kuvvetli, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na seslenerek TİSKİ Genel Müdürü Tekataş’ın görevden alınmasını istedi.

GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLSİN

Başkan Kuvvetli, “Tuz koktu derler ya, o noktadayız. Bir bürokrat bir İl Başkanı’nı çağırıyor ve makamında hakaret ediyor. Bu bir saygısızlık. Cevat Başkan’a yapılan hakareti bütün siyasi partilere yapılmış bir hakaret olarak görüyorum. Bu TİSKİ Genel Müdürü’nü kınıyorum. Esasında bu aşamadan sonra beklentimiz Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan derhal görevden almasıdır. Oradan çalışan bir emekçi olabilir. Bir başka unvanı daha var. Bir İl Başkanı’nı makamına çağırarak çocuğu azarlar gibi azarlaması, oturtmaması, kovması biraz önce söylediğim gibi tuzun kokmasıdır. Kabul edilebilir bir şey değildir. Utanç vericidir. Tam anlamıyla utanç verici. Onun çalışan bir personeli dahi olsa, bir İl Başkanı’na hakaret hakkını nereden buldu kendisinde? Dediğim gibi sadece bir personel değil, bir partinin İl Başkanı. O Genel Müdür Ali Bey’i kınıyorum ama bu yetmiyor. Biz Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’ndan derhal el çektirmesini talep ediyoruz. Cevat Başkan’la görüştüm. Gerçekten çok üzüntülü. Bu hareket, bu eylem, bu ahlaksızlık bizi de çok üzmüştür.” ifadelerini kullandı.

HABER: Songül MAZLUM

Son Güncelleme: 13.01.2021 09:17
Anahtar Kelimeler:
Azmi Kuvvetli
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.