Tasvip etmek mümkün değil

Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşıkkutlu, Boğaziçi’nde yaşananlara değindi

04 Şubat 2021 Perşembe 14:31
Tasvip etmek mümkün değil

Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Rektör, Boğaziçi Üniversitesinde yaşananların üzücü olduğunu belirterek  “Boğaziçi’ndeki hadiseler üzücü hadiseler. Bunları tasvip etmek mümkün değil.” dedi.

HASSASİYETİMİZ ÜST DÜZEYDE

Burada “Cemaat yapılanmasına karşı mücadele veren isimlerden biriydiniz. Sizin de hakkınızda iftiralar atıldı, Trabzon Üniversitesi FETÖ’den temizlendi mi?” sorusuna cevap veren Aşıkkutlu, “Hala duyarlılığımızı devam ettiriyoruz. Böyle bir sorun gözükmüyor. Bütün işler ve planlamalarımızda üniversitelerimizden uzak kalmasına yönelik tedbirleri alıyoruz. Bu konudaki hassasiyetimiz üst düzeyde” dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK MI?

Yüz yüze eğitimle ilgili de bilgiler veren Aşıkkutlu, “Kurumlarımızın alacağı karara bağlı bir şeydir. Online eğitimi sürdürüyoruz. Gönül ister ki şartlar yüz yüze eğitime geçmeye elverişli olsun. Öğrencilerimiz şehrimizi tekrar şenlendirsinler. Öğrencilerin eksikliği her anlamda hissediliyor. İşin başı sağlık. Sağlık yoksa hiçbir şeyin anlamı yok. Mevcut şartlarda yönetimimizin alacağı kararlar çerçevesinde bu durumu sürdürürüz. Ama tabi ki şartların uygun hale gelmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

HIZLI BİR ŞEKİLDE YUKARIYA ÇIKACAĞIZ

Akademik ve tanınırlık olarak üniversitenin alt sıralarında olmasıyla ilgili konuşan Aşıkkutlu, “KTÜ’den ayrılan bölümlerle kuruldu. Akademik birimlerimiz oldukça deneyimli geçmişe sahip. Önemli ölçüde akademik kitleye sahibiz. Bu bizim büyük avantajımız. Bu değerlendirmeler 2018’in Mayıs’ında kurulduk. Eylül’de göreve geldik. Bütün verilerin alınıp ortaya koyulduğu bir değerlendirme değil. 2019’u 2020’de, 2020’yi de 2021’de değerlendireceğiz. Bu verilerin hızlı bir şekilde yukarıya çıkacağını göreceğiz” diye konuştu.

BASININ ELEŞTİRİLERİ BİZE YOL GÖSTERİR

Basınla ilgili Aşıkkutlu, “Basının eleştirileri bize yol gösterir. İyi şeylerimizi vatandaşlarımıza ulaştırma imkanı buluruz. Önemli olan haberi kaynağından verilmesi. Bu bizi de sizi de rahatlatır” dedi.

ATATÜRK POSTERİNİN TERS ASILMASI...

Atatürk posterinin ters açılmasıyla ilgili konuşan Aşıkkutlu, “İdari soruşturma yapıldı. Kasıt söz konusu değil. Anında düzeltilen bir şeydi. Düzeltildi, gerekli açıklamalar yapıldı. Personel hakkında da gerekli işlem yapıldı” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.