Flaş Haber
Kapat

Şehrin dokusu bozuluyor

28 Şubat 2021 Pazar 09:51
Şehrin dokusu bozuluyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ve TİSKİ tarafından yürütülen altyapı çalışmalarında Kahramanmaraş Caddesi üzerinden sökülen tarihi dokuya sahip Arnavut kaldırımlarının yerine asfalt döküldü. Arnavut kaldırımlarının yerine yerleştirip yerleştirilmeyeceği konusu şehirde merak uyandırdı. Konuyla ilgili aklındaki soru işaretlerini dile getiren Trabzon Şehir Plancıları Odası Başkanı Ercan Şen, “Taşlar sökülerek asfalt dökülüyor. Umarım bu asfalt kaplama geçicidir. Yoksa bu kentin bilinirliğinden, geçmişinden, yaşanmışlığından ve kentsel belleğinden “taş döşemeli yollar” da çıkmış olacak.” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ve TİSKİ tarafından yürütülen altyapı çalışmalarında Kahramanmaraş Caddesi üzerinden sökülen tarihi dokuya sahip Arnavut kaldırımlarının yerine asfalt döküldü. Arnavut kaldırımlarının yerine yerleştirip yerleştirilmeyeceği konusu şehirde merak uyandırdı. Konuyla ilgili aklındaki soru işaretlerini dile getiren Trabzon Şehir Plancıları Odası Başkanı Ercan Şen, “Bir kaç gün önce Merkez Postane ile eski kadınlar pazarı arasındaki Kahramanmaraş Caddesinde taş kaplamaların Büyükşehir iş makineleri ile kaldırıldığını söylemiş ve devamında endişelerime bağlı olarak yol kaplamasının asfalt, beton vb. yapılarak yolun kullanıma açılacağını belirtmiştim. Umarım ve beklentim odur ki bu geçmişte ve kent belleğinde yeri olan, kent merkezinin ana arteri ve ticaret aksı olan Kahramanmaraş Caddesinin kaplaması, Büyükşehrin altyapı çalışmalarından sonra bildiğimiz, yaşadığımız arnavut kaldırımı taş döşemesi ile eski haline kavuşur. Umarım bu asfalt kaplama geçicidir. Yoksa bu kentin bilinirliğinden, geçmişinden, yaşanmışlığından ve kentsel belleğinden “taş döşemeli yollar” da çıkmış olacak.” dedi.

HABER: Fatoş BATMAN

Anahtar Kelimeler:
Trabzon HaberleriErcan şen
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.