SAĞLIK SEN TRABZON ŞUBE BAŞKANI AYDIN, ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

26 Ağustos 2021 Perşembe 09:07
SAĞLIK SEN TRABZON ŞUBE BAŞKANI AYDIN,  ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Memur-Sen’e bağlı sağlık sendikası Sağlık Sen Trabzon Şube Başkanı İdris Aydın 6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinin ardından açıklamada bulundu. Aydın, Memur-Sen’e yapılan eleştirilere cevap vererek bunca kazanıma rağmen körü körüne bir eleştiriyi kabul etmiyoruz dedi

Aydın yaptığı açıklamada, “6. Dönem Toplu Sözleşmeyi geride bıraktık. Yüzde yüz bir memnuniyet olmasa dahi genel hatları ile önemli ve sahanın beklentisi olan bir çok kazanıma imza atıldı. Sağlık çalışanlarının beklentilerinin daha fazla olduğunu ve bu beklentilerin haklı olduğunu elbette ki biliyoruz. Ancak, elde edilmiş bunca kazanıma rağmen körü körüne bir eleştiriyi de kabul etmiyoruz.

5. Dönem Toplu Sözleşmede masanın hakem heyetine taşınması sonucu oluşan tabloyu hep birlikte tecrübe ettik.  Dolayısı ile 6. Dönem Toplu Sözleşmede beklentimizin altında kalan zam oranından dolayı genel taleplerde ve sağlık hizmet kolumuzda elde etmiş olduğumuz kazanımları yok sayıp masanın yeniden hakem heyetine taşınmasına göz yumamazdık. 5. Dönem Toplu Sözleşmede sahanın talebi doğrultusunda masa hakem heyetine taşınmış, 6. Dönem Toplu Sözleşmede ise yine sahanın talebi doğrultusunda elde edilebilecek maksimum kazanımla sözleşme mutabakatla sonuçlanmıştır.

Toplu Sözleşmedeki genel taleplerin oluşturulmasında ortak hareket edilmiş, toplu sözleşme sürecinde herhangi bir itirazı olmamış, sözleşme metni mutabakatla imzalandıktan sonra sahanın verdiği tepki sonucu biz masadan kalktık demekle sendikacılık yapılmaz. Veyahut; sahada olmayan, sözleşme masasını bilmeyen, elde edilen kazanımları dahi yorumlamaktan aciz, ortaya koyacak fikri, çözüm üretecek kapasitesi bulunmayan, bilgisayar başında oturup yalnızca klavyenin tuşuna basmak suretiyle sürekli eleştirerek, hakaret ederek ve fitne üreterek de çalışanların derdine çözüm üretilmez. Sağlık-Sen olarak; 6. Dönem Toplu Sözleşmede elde etmiş olduğumuz kazanımlarımızın üzerine yenilerin eklemek için gayret etmeye, sahanın çözüm bekleyen sorunları ile dertlenmeye ve derdi başka olanlarla da mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte göstermiş oldukları gayret için Genel Merkez yöneticilerimiz ile mutfakta katkısı bulunan herkese Trabzon teşkilatı olarak teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.