PROF. DR. KEMAL ÜÇÜNCÜ, CHP’DE HANGİ ÖNEMLİ GÖREVE GETİRİLDİ?

15 Eylül 2021 Çarşamba 09:18
PROF. DR. KEMAL ÜÇÜNCÜ, CHP’DE  HANGİ ÖNEMLİ GÖREVE GETİRİLDİ?

KTÜ’lü Prof. Dr. Kemal Üçüncü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun onayıyla AR-GE, Bilim Yönetim ve Kültür Platformu (BYKP), Akademik Danışmanlığına getirildi.  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE, Bilim Yönetim ve Kültür Platformu (BYKP) Başkanı Fethi Açıkel, platformun alanına giren konularda akademik danışmanlık yapması için Prof. Dr. Kemal Üçüncü’yü CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na önerdi. Kılıçdaroğlu da bilgi ve birikimiyle dikkat çeken Prof. Dr. Üçüncü’nün akademik danışmanlık görevine getirilmesine olur verdi. 

KTÜ Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Kemal Üçüncü’nün CHP Genel Başkan Danışmanlığına getirilmesi bize göre CHP adına olduğu kadar ülke adına da bir kazanımdır.  Prof. Dr. Kemal Üçüncü, milliyetçi anlayışı öne çıkan, ulusalcılığı benimsemiş bir profesördür. KTÜ’den bu şehir için ya da ülke meseleleri için kafa yoran fazla profesör bulamazsınız. Bir elin parmaklarını geçmeyen bu bilim adamlarından biri de Prof. Dr. Kemal Üçüncü’dür. Üçüncü yalnızca ülke meselelerine değil, Trabzon’un yerel meselelerine de oldukça duyarlıdır. günebakış gazetesi olarak bunun pek çok örneklerini yaşadık. Üçüncü, ODA TV’de yazı yazmaya başladığından beri gerçekten birikimini hayatın pratiğiyle birleştirerek büyük mesafe kat etmiştir. Şimdi bu birikimden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yararlanacaktır. Üçüncü’nün Kılıçdaroğlu’na danışman olarak atanmasına başta KTÜ’deki sosyal demokratlar olmak üzere bazı çevrelerin burun kıvıracağını görür gibiyiz. Biz bunu, olamayanların başarı karşısındaki kıskançlığına yorumluyoruz. Üçüncü’nün faydalı olamadığı yerde bırakacağına inanıyoruz. Hayırlı olsun dileklerimizle…

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.