O küfürbaz Trabzonlu çıktı!

Bakan Soylu’nun annesine küfreden şahsın Trabzonlu çıkması çok üzdü

22 Ocak 2021 Cuma 10:08
O küfürbaz Trabzonlu çıktı!

25 BİNİ AŞKIN TWEETLE KINANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hasta yatan annesine sosyal medya üzerinden küfreden şahsın Trabzonlu olduğu iddia edildi. Trabzon’un Hayrat İlçesi nüfusuna kayıtlı ve aynı zamanda CHP yöneticisi olduğu ileri sürülen şahsa hem bölgeden hem yurt çapından  tepki yağdı. Sosyal Medya’da Türkiye’nin en çok konuşulan konuları arasına giren olay gün boyu konuşuldu. Soylu etiketi trendler listesinden düşmezken konu hakkında 25 bini aşkın tweet atıldı.

BAKAN OLSAM NE YAZAR!..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, anne Servet Soylu’nun 45 gündür hastanede tedavi altında olduğuna dikkat çekerek küfürbazın serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Soylu, “Anneme küfreden alçak, mahkemeye çıkıyor ve serbest kalıyor. Ne yapmalıyım? Bakan olsam ne yazar. Devlet ve millet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder?” yorumunu yaptı. 

SOYLU’YA DESTEK YAĞDI

Yurt çapından Soylu’ya destek yağarken, Trabzon Milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora küfürbazı sert ifadelerle kınadı.  Yine Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkan Ahmet Metin Genç, Akçaabat Belediye Başkanı, Osman Nuri Ekim, Of Belediye Başkanı Salim Sarıailoğlu, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi küfürbazı kınayan belediye başkanları arasında yer aldı. 

HABER:Songül MAZLUM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hastanede tedavi gören annesi Servet Soylu’yla olan fotoğrafına küfürler yağdıran şahsın adli kontrolle serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Bölgedeki çok sayıda siyasetçi de Bakan Soylu’nun hem öfkesini hem de hüznünü paylaştı. Bakan Soylu’ya bölge siyasetçilerinin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından destek ve moral mesajları geldi. Siyasetçilerin yaptığı açıklamaların yanı sıra konu sosyal medyada da Türkiye’nin en çok konuşulan konuları arasına girdi. Gün boyu Soylu etiketi trendler listesinden düşmezken konu hakkında 25 bini aşkın tweet atıldı. Bakan Soylu annesi Servet Soylu’nun 45 gündür hastanede tedavi altında olduğuna dikkati çekerek, küfürbaz şahıs için verilen adli kontrolle serbest kararını eleştirdi. Tepkisini sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Soylu, “45 gündür anam hastanede. Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest! Ne yapmalıyım? Bakan olsam ne yazar! Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder! Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım.” ifadelerine yer verdi.

MİLLETVEKİLLERİ ÇİRKİN SALDIRIYI KINADI

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Çok üzgünüm.. 'Kadın', 'Anne', 'Hasta yatağında insan onuru' Her şey ama her şey küfre yenik düşürülmüş...” eleştirilerinde bulundu.  AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora da, “İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu Beye ve kıymetli annesine sosyal medya üzerinden yapılan menfur saldırıyı kınıyorum. Terbiyesizlik çukurunun dibine inen bu zât ve zihniyetindekilere yazıklar olsun, Allah bildiği gibi yapsın.” ifadeleriyle tepkisini paylaştı.  AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ da, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun tedavi gören muhterem annesine, Rabbim, Şâfî ismi şerifi ile şifa versin. Sn. Süleyman Soylu ve muhterem annesinin fotoğrafları altına küfür yazan ahlaksızları lanetliyorum.” paylaşımında bulundu. AK Parti Artvin Milletvekili E. Erkan Balta ise, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun tedavi gören kıymetli annesine acil şifalar diliyorum. Hepimizin ortak kutsalı olan annelerimize ahlaksızca saldırmayı kendine hak görenleri en şiddetli şekilde lanetliyorum.” ifadeleriyle tepkisini ortaya koydu. AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ise şunları kaydetti: “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun tedavi gören kıymetli annesine acil şifalar diliyorum.  Tüm aile değerlerimizi hiçe sayıp, alçakça ve ahlaksızca ifadelerle saldırganlık gösterenleri lanetliyorum. “

BAŞKANLARDAN DA TEPKİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Rabbim herkesin yüreğine iyilik güzellik versin... Kıymetli bir annenin evladı olarak üzüntüsünü derinden yaşayan Sn. Bakanımızın hissiyatını paylaşıyorum. Servet annemiz hepimizin annesidir...” paylaşımında bulundu.  Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de çirkin saldırıyı kınayan isimler arasında yer aldı. Bakan Genç, “Bu ülkenin soylu evladı kıymetli Bakanım, size ve değerli büyüğümüz annenize yapılan bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hakareti, küfrü ve edepsizliği siyaset belleyen düşük akıllılara karşı açık ve net diyoruz ki; size bir Soylu yeter!” ifadeleriyle desteğini ilan etti. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ise, “Cennet anaların ayakları altındadır. Sayın Bakanım bu millet Servet Anne’nin ve sizin yanınızda, her zaman dualardasınız.  Bu küfrü yapan şahıslarda kendi çukurlarında boğulacaklardır.” şeklinde konuştu. Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ise, “Alçaklığın sınırı yok” ifadesiyle yaşananlara tepki gösterdi. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ise “Kıymetli bir annenin evladı olarak üzüntüsünü derinden yaşayan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun hissiyatını paylaşıyor, tüm değerleri ve kutsalları hiçe sayıp, ahlaksızca ifadelerle saldırganlık gösterenleri ise lanetliyorum.”  ifadelerine yer verdi. Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ise şunları kaydetti: “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun tedavi gören kıymetli annesine acil şifalar diliyorum. Tüm aile değerlerimizi  hiçe sayıp, alçakça ve ahlaksızca ifadelerle saldırganlık gösterenleri lanetliyorum. “

Anahtar Kelimeler:
Transfer HaberleriTrabzon
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.