Mobilya harcamasına tepki

Trabzon Halkevi Büyükşehir Belediyesinin 898 Bin TL’lik mobilya alımına tepki gösterdi

30 Mart 2021 Salı 08:50
Mobilya harcamasına tepki

Trabzon Halkevi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı önüne gelerek, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından belediyenin ihtiyaçları doğrultusunda alındığı söylenen 898 bin TL’lik mobilyalara karşı eylem gerçekleştirdi.

Trabzon Halkevi tarafından yapılan açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluğlu’na itafen, “Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan’ı Murat Zorluoğlu Kamu İhale Kanunu’nda yer alan doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen durumlarda yapılan 21/B maddesinden yararlanarak 898 bin TL’ye makam odasına mobilya aldı. Basına yansıyan haberler sonrası sessizliğe gömülen Murat Zorluoğlu yerine Büyükşehir Belediye Başkanlığının resmi twitter hesabından bir gece yarısı açıklama yapıldı. Yaptıkları açıklamada “işin ivediliği” dikkate alınarak Kamu İhale Kanunu kapsamında pazarlık usulüyle masraflar karşılandı yazılmıştır.  Mobilya yenileme işinin ivediği nerededir sayın başkan? Siz itibardan tasarruf olmaz diyerek koltuk sevdasına düşmüşken biz sizin için Trabzon’un, halkın “ivedi” i ihtiyaçlarını, sorunlarını sıralayalım.”sözlerini kullandı.

TRABZON’UN İHTİYAÇLARI NELER?

Trabzon’un ihtiyaçlarının Belediye’nin mobilya ihtiyacının ihtiyaçlarından çok daha önemli olduğu kaydeden Trabzon Halkevi, mobilyalarla ödenen paralarla esnafa yardım edilebileceğini belirterek,Siz belediye binasını 3,5 milyon liralık ihale ile yenilerken, 1 milyona yakın bir meblağ ile mobilyalarınızı yenilerken pandeminden kaynaklı yüzlerce esnaf kepenk kapattı haberiniz olsun. Birçok esnaf vergiler, krediler yüzünden belini doğrultamazken siz yerel yönetim olarak ne yaptınız? Kaç kişiye kira desteğinde bulundunuz? Kimin derdini çözdünüz? Biz söyleyelim esnaf vakaların azalmasını beklerken siz halk sağlığını da tehlikeye atarak binlerce kişi ile AKP kongresinde boy gösterdiniz.  İşsizlik her geçen gün artarken, pandemi ile birlikte birçok çalışan işini kaybetmişken siz göstermelik açılışların peşinden koştunuz. Trabzon gençlerine, halkına hangi iş imkanını sundunuz? Bizler ekonomik kriz ile boğuşurken bizim ivedi sorunumuz evindeki tencerenin kaynamasıdır başkan.Vergiler, kredi borçları, her gün zamlanan faturalar karşısından hepimiz açlık sınırına yaklaşırken, en temel ihtiyacımız olan suyu her gün daha da zamlı kullanıyoruz. Elektriğimiz kesilmesin diye borçlanarak fatura ödüyoruz. Bizim ivedi sorunumuz temel ihtiyaçlarımızı giderebilmektir.” ifadelerini kullandı.

BU MEMLEKETE BORÇLUSUNUZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yaptığı projelerle Trabzon’da doğaya ne kadar zarar verdiğini ve şehri şantiye alanına çevirdiğini söyleyip,  “Belediye başkanının odası deniz manzaralı” olmalı diyerek penceresinde denizi görmeyi hayal eden belediye başkanı Trabzon halkının deniz ile arasına mesafeler koyuyor. Giriştiğiniz Gülcemal projesi ile denizi doldurarak Trabzon doğasına geri dönüşü olmayan zararlar veriyorsunuz. Bizim ivediliğimiz doğamızı korumaktır. Sel felaketleri ile yüzlerce vatandaş hayatını kaybetmişken siz belediye borçlarını kapatmak için terminali satıp dere yatağına terminal yapmaya çalışıyorsunuz. Bilimi hiçe sayarak halkın can güvenliğini tehlikeye atıyorsunuz. Trabzon’u ve Trabzon halkını ranta kurban ediyorsunuz. Bizim ivediliğimiz kentimize sahip çıkmaktır. Trabzon’u koskaca bir şantiye alanına çeviren Murat Zorluoğlu bu kente bu halka çok şey borçlusunuz. Yok ettiğiniz kentin ve doğanın hesabını vereceksiniz. Gözünüzü diktiğiniz cebimizdeki üç beş kuruş ile düştüğünüz koltuk sevdasının hesabını vereceksiniz. Bu halkın sırtından inin!” sözleriyle Başkan Zorluoğlu’nun Trabzon’a borçlu olduğunu dile getirdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.