KTÜ bütçe mağduru

KTÜ’ye gönderilen bütçe bu yıl bitmesi beklenen Çocuk Hastanesi’ni bile bitiremiyor

29 Ocak 2021 Cuma 10:32
KTÜ bütçe mağduru

Karadeniz Teknik Üniversitesi, 2021 yılı merkezi bütçe yatırımlarından aldığı 63 milyon 696 bin ödeneğin Çocuk Hastanesine yetmediği, açılışının 2023’e kadar sarkabileceği kaydedildi.

KTÜ’nün yeni yılda merkezi bütçeden aldığı payın 2020 yılına oranla daha iyi olduğu ancak projeler için yetersiz kaldığı açıklandı. Yetersiz ödenekten özellikle Çocuk Hastanesinin etkilendiği bu nedenle 2021 yılında bitirilmek istenen hastanenin ek ödenek alınamazsa 2023 yılına sarkabileceği belirtildi.

KTÜ’ye 2021 yılı merkezi bütçesi yatırımlarından eğitim için 29 milyon 885 bin, sağlık için 30 milyon, DHK sosyal projeler için 3 milyon 811 bin toplamda 63 milyon 696 bin ödenek ayrıldı.

KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş, “Geçen yıla oranla bütçeyi biraz daha artırdılar. Ülkenin ekonomik durumuna bağlı olarak fena sayılmaz. Ancak bizim Çocuk Hastanesi, otopark ve diş hekimliği projelerimiz var. Özellikle Çocuk Hastanesi için 20 milyondan fazla istemiştik. 7 buçuk milyon alabildik. Bunu da yıl içerisine yayacağız. 1 aya 1 milyon bile düşmüyor. Hastanenin 2021 yılında bitmesi gerekiyordu. Bu bütçeyle bitemeyecek. Hastaneyi tam kullanımlı hale getirmek 2023’e sarkacaktır. Bu yıl içerisinde yine taleplerimiz olacak. Yine bize ek ödenek aktarabilirler. Ya da kendi likidimizde olan parayı kullanma izni verebilirler.” açıklamalarında bulundu.

HABER: Rabia MOLLAOĞLU

Son Güncelleme: 29.01.2021 11:05
Anahtar Kelimeler:
KtüHalil İbrahim Okumuş
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.